Najmodernejšia nemocnica Bory je v prevádzke už rok. Prečítajte si, o aké služby je tam najväčší záujem

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Jej otvorenie sprevádzali obavy z veľkého odlevu zdravotníkov zo štátnych nemocníc. Najmodernejšia nemocnica Bory je v prevádzke už rok.

Pacienti si pochvaľujú moderné vybavenie. No aj napriek špičkovému prostrediu, Bory nedokážu prilákať viac zdravotníckych pracovníkov. Doteraz najväčšia súkromná investícia do slovenského zdravotníctva v hodnote 250 miliónov eur má za sebou prvý rok fungovania.

 „V našich ambulanciách sme ošetrili 140-tisíc pacientov, odhospitalizovali sme viac ako 8000 pacientov z toho 1 600 s onkologickými ochoreniami,“ hovori riaditeľ nemocnice Peter Lednický.

Najžiadanejšie boli registrácie na pôrody. V nemocnici za rok odrodili viac ako 1500 detí. Podľa analytika prvé hodnotenia spokojnosti pacientov vyzerajú pozitívne.

Prečítajte si tiež:

​„Niektoré typy operácií ako napríklad pôrody alebo výmeny bedrového alebo kolenného kĺbu - tam sa táto nemocnica dostala veľmi rýchlo nad priemer, aj sa dá očakávať, že bude v mnohých výkonoch takmer koncovou nemocnicou,“ odhaduje Dušan Zachar, analytik Ineko.

Pacienti oceňujú moderné prostredie aj špičkové vybavenie. Bory napriek tomu zápasia s celoslovenským fenoménom – a to je nedostatok personálu. V nemocnici chýbajú najmä sestry.

Nemocnica má takmer 1300 zamestnancov. Do plného stavu ich chýba ešte 200.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.