Do navigácie sme zadali, že sa chceme dostať z Handlovej do nemocnice v Martine. Neuveríte, kde sme skončili

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nechať sa viesť navigáciou v aute sa nie vždy oplatí. Stáva sa, že nás pošle tam, kde nechceme. Neraz aj po cestách, na ktorých by mal problém aj traktor.

Do navigácie sme si zadali, že sa chceme dostať z Handlovej do univerzitnej nemocnice v Martine. Vyhodilo nám to najrýchlejšiu trasu -  dlhú iba necelých 50 kilometrov. No malo by to byť o takmer 20 viac.

Navigácia nás posiela cez Rematu, čo je v podstate rekreačná oblasť. Tak ju poslúchneme a ideme.

Príroda je krásna, no na hlavný ťah na Martin to tu veru nevyzerá. Navigácia si ale ide svoje. A tu sa naša cesta končí. Navigácia nás poslala cez horu. Nie sme jediní. Podľa miestnych sa tu musí otočiť veľa áut.

„Stáva sa to preto, že poskytovateľ mapových podkladov buď omylom zanesie takúto chybu a pri overovaní ju neprepíše, alebo preto, že sa tam zaniesla chyba vzhľadom na historické okolnosti. Viacerí výrobcovia majú takéto problémy,“ hovorí spolu výrobca navigácie, Martin Bušovský.  

Dokonca sa vraj stáva, že do navigácie sa dostane cesta, ktorá je v pláne, no reálne ešte neexistuje. A rada na záver – navigácie via pomôcť, no treba byť pozorný a trasu si pred jazdou radšej pozrieť ešte doma.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.