Bratislava sa opäť rozrastie. Na petržalskom brehu Dunaja má vyrásť moderná nová štvrť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Bratislava sa opäť rozrastie, moderné centrum mesta sa prenesie aj na druhý breh Dunaja. Na petržalskej strane by mala vyrásť nová štvrť. V Novom Lide budú žiť tisíce ľudí. Niektorí aktivisti ale zo zámerov developera nie sú nadšení.

Petržalskú stranu Dunaja s priamym výhľadom na hrad oceňujú nielen filmári ale aj bežní Bratislavčania. Od 30. rokov minulého storočia tu bola obľúbená mestská pláž Lido, ktorá zanikla ešte počas socializmu.

Po dlhých rokoch by sa mohla legendárna pláž na petržalskom brehu Dunaja opäť obnoviť. Tým sa ale premena tohto územia neskončí.

Len o niekoľko desiatok metrov ďalej by mohla vzniknúť úplne nová štvrť.

Prečítajte si tiež:

Veľké plány

Na rozľahlom priestore medzi Starým mostom a mostom Apollo sú dnes prevažne záhradkári, zopár firiem a niečo si zabrali ľudia bez domova aj divá príroda.

V novej štvrti by malo v budúcnosti bývať až 15-tisíc ľudí. Developer tu plánuje aj športoviská, kultúru, lávku ponad Dunaj alebo centrálne námestie a samozrejmosťou je aj električka.

Premena tohto územia bude ešte nejaký čas trvať. Developer totiž potrebuje po zmene územného plánu ďalšie povolenie, má ale optimistický odhad.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bratislava

Dôležité udalosti

Krátka správa

Súdny proces v korupčnej kauze bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského sa 30. mája nezačne.

Dôvodom je sťažnosť, ktorú podal bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby proti uzneseniu sudcu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku o prijatí obžaloby.

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.