Mimo turistického chodníka. Medveď v okrese Detva zaútočil na dvoch ľudí, zasahoval vrtuľník

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na vrchu Želobudzká skalka v pohorí Poľana medveď zaútočil na dvoch ľudí. Po incidente v okrese Detva majú byť zranení dvaja muži, oboch záchranársky vrtuľník previezol do nemocnice. Jeden z nich utrpel vážne zranenia. 

Prečítajte si tiež:

Mimo intravilánu a tiež mimo turistického chodníka

Podľa Štátnej ochrany prírody Slovenskej republiky malo k udalosti dôjsť mimo intravilánu a tiež mimo turistického chodníka.

„Dvaja muži boli vrtuľníkom prevezení do Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici s poraneniami tváre, dolných aj horných končatín," priblížila manažérka pre komunikáciu ŠOP Kristína Bocková. Obaja boli pri vedomí.

Záchranári po prvotnom ošetrení transportovali do nemocnice 49-ročného muža s polytraumou a 39-ročného muža s povrchovým poranením ramena. Polytrauma je výraz pre združené poranenia, keď aspoň jedna zložka ohrozuje život postihnutého.

Stav oboch pacientov po prijatí v banskobystrickej nemocnici je stabilizovaný. „Jeden pacient bol prijatý na kliniku úrazovej chirurgie. Druhý na kliniku maxilofaciálnej chirurgie a podrobuje sa chirurgickému zákroku," priblížila hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta Ružena Maťašeje.

Prečítajte si tiež:

„Posádke sa priamo z paluby podarilo lokalizovať miesto, kde sa osoby nachádzali. Vzhľadom na to, že išlo o ťažko dostupný terén, kde sa nedalo pristáť a s pravdepodobnosťou, že sa tam medveď stále môže pohybovať, boli postupne obaja muži z miesta pomocou palubného navijaka urýchlene evakuovaní a transportovaní na miesto bezpečného medzipristátia," priblížili zásah na sociálnej sieti leteckí záchranári. 

Pozrite si reportáž o pripravovanom ústavnom zákone o odstrele medveďov: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.