Na Horehroní vyčíňa falošný ladič klavírov. Podviedol aj materskú školu

Falošný ladič nástrojov.
Zdroj: Boris Hlaváč

Odborníčka na základe videa potvrdila, že o ladení nástrojov nemá ani šajnu.

Falošný ladič klavírov sa objavil na Horehroní. Hudobné nástroje nie len že rozladí, ale vyprázdni aj peňaženky obetí. Reklamovať prácu sa uňho nedá.

V rodine Hlaváčovcov s dvomi deťmi, chceli dať klavír do poriadku. Dôveryhodne vystupujúceho ladiča preto radostne vítali. „Mal so sebou nejaké veci na ladenie. Jednal slušne, korektne, pekne oblečený. Príjemné vystupovanie. Nevedeli sme, čo nás čaká," spomína Boris Hlaváč, podvedený majiteľ klavíra.

Ladiča si náhodou nakrútili. Zo začiatku išlo všetko tak ako má. Po zaplatení 230 eur prišli komplikácie. Oznámil im, že nemajú na klavíri dva dni hrať, čo aj dodržali. Po dvoch dňoch, keď Boris klavír otvoril, bol zhrozený. Nasledovali naťahovačky cez telefón a nakoniec to dopadlo tak, že si podvodník vypol telefón.

Ladič klavírov nepodviedol iba rodinu Hlaváčovcov. Svoje služby ponúkol i miestnej materskej škole. Starší muž okrem klavíra ladil aj akordeón. Škôlka mu zaplatila 190 eur. „Ukrátil tie deti o to, čo mohli mať. Mohli mať za to nejaké stavebnice alebo nejaké edukačné pomôcky," hovorí sklamaná učiteľka z MŠ Hronec.

Na Slovensku je iba osem vyučených ladičov. Medzi nimi jediná žena - Mária Bujnovská. Ukázali sme jej video z Horehronia. Odborníčka potvrdila, že muž nemá o ladení nástrojov ani šajnu.

Predtým ako pustíte ladiča ku klavíru, mali by ste si ho trošku preklepnúť. O podvodníka sa už zaujíma polícia.
HRONEC/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zlodej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.