Mikuláš Černák sa môže dostať na slobodu skôr, ako súd uzavrie vraždu, ktorej objednávku popiera

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pojednávanie v prípade brutálnej likvidácie podnikateľa zo Spiša sa naťahuje. Nevedia vypočuť svedka, ktorý sa viackrát ospravedlnil.

Mikuláš Černák sa môže dostať na slobodu skôr, ako súd uzavrie vraždu, ktorej objednávku popiera. Pojednávanie v prípade brutálnej likvidácie podnikateľa zo Spiša sa naťahuje. Nevedia vypočuť svedka, ktorý sa viackrát ospravedlnil. Nasledujúci obsah nie je vhodný pre maloletých divákov a ľudí s citlivou povahou.

Podnikateľa Petra Suržina zavraždili v januári 1998.  Objednávku zločinu pripisuje prokurátor Mikulášovi Černákovi. Ten bol v tom čase už dva mesiace vo väzbe. Vykonávateľom mal byť jeho zabijak.

Pohľad na mŕtvolu bol šokujúci, telu chýbala hlava. Tá bola odrezaná tesne nad ramenami. „On vlastne z väzenia požiadal, aby bola vykonaná vražda spôsobom odrezania hlavy tak, ako Slivenskému v Poprade,“ myslí si matka zavraždeného.  

Prečítajte si tiež:

​Na podnikateľa zo Spiša strieľali aj rok predtým. Neskôr zase niekto odpálil nálož pod autom s jeho kamarátmi, ktorí ho prišli pozrieť. No a práve v tomto vozidle sedel aj svedok, na ktorom sa teraz pojednávanie zaseklo. Jeden termín procesu už zrušili.

Rodina obete čaká na spravodlivosť vyše 26 rokov. Zlomená matka zavraždeného muža už  prestáva veriť, že sa niekedy dozvie pravdu.

Prečítajte si tiež:

​Údajného vykonávateľa vraždy zabili vlastní pár mesiacov po Petrovi Suržinovi. Mikuláš Černák priznáva vinu na mnohých iných zločinoch, ale tvrdí, že túto vraždu si neobjednal. Odpykáva si doživotný trest, no už začiatkom mája piešťanský súd rozhodne či ho po 25 rokoch podmienečne prepustia na slobodu. No a práve dovtedy má znalec vypracovať posudok k svedkovi v prípade likvidácie Suržina. 

Znamená to, že o podmienečnom prepustení bývalého bossa zrejme  rozhodne súd skôr, ako o jeho vine či nevine z vraždy, ktorej zosnovanie odmieta. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.