Už je to tu, pozor na obrovskú zmenu. Slovensko zasiahli búrky aj rapídne ochladenie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na Slovensku sa výrazne zmení počasie. V pondelok cez deň sme zažili teploty, ktoré už tento mesiac pravdepodobne nebudú.

V pondelok (15. 4.) sa teploty ešte dostali vysoko, no už v utorok (16. 4.) to bude vyzerať úplne inak a čaká nás teplotný šok.

Búrky a vietor

Zmenu počasia odštartovali búrky, ktoré sa vyskytli na niekoľkých miestach. Prvé sa objavili už krátko popoludní na západe a postupne sa rozširujú nad celé naše územie, informuje imeteo.sk.

„Dnešné búrky môžu byť aj nebezpečné. Na čele studeného frontu sa totiž môžu vyskytnúť lokálne silnejšie búrky, ktorých hlavným nebezpečným sprievodným javom bude silnejší vietor a ojedinele aj krúpy. Pozor si treba dať už po 12.00 h,“ spresňuje portál.

Prečítajte si tiež:

​Prudké ochladenie

V utorok (16. 4.) sa zobudíme do chladného rána. Opäť nás čakajú početné prehánky a teploty klesnú prudko nadol. Ochladiť by sa malo v priemere o 15 stupňov. Denné teploty sa tak budú pohybovať okolo 10 stupňov.

Návrat mrazov aj sneženia

Veľmi chladné počasie pritom ešte len začne. V nasledujúcich dňoch sa očakáva návrat mrazov a dokonca aj sneženia.

Podľa vyhliadky počasia by chladné počasie malo prevládať minimálne do konca mesiaca. Je preto vysoká pravdepodobnosť, že letné teploty nám už tento mesiac nehrozia, dodáva imeteo.sk.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.