J. Mazák zaradí návrh na jeho odvolanie z čela Súdnej rady na jej májové zasadnutie

Ján Mazák v relácii Na telo plus.
Ján Mazák. Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Návrh podalo sedem členov Súdnej rady SR pre podozrenie zo zneužitia funkcie, čo Mazák považuje za nepravdu.

„Každý, proti komu sa podáva návrh, ktorý zasahuje do jeho postavenia, najmä do jeho verejnej funkcie, má právo na to, aby sa k návrhu v primeranej lehote vyjadril, a tak uplatnil svoje právo na obhajobu a obranu,“ zdôvodnil Mazák, prečo návrh nezaradil už na štvrté zasadnutie Súdnej rady SR, ktoré sa začne v utorok 16. apríla.

Ďalej ozrejmil, že návrh siedmich členov Súdnej rady SR na jeho odvolanie mu bol doručený v pondelok ráno. Do podateľne bol doručený v piatok (12. 4.) popoludní.

Prečítajte si tiež:

Mazák: Návrh na odvolanie obsahuje veľmi vážne a nepravdivé obvinenie

„Návrh na moje odvolanie z funkcie predsedu súdnej rady som síce povinný zaradiť na zasadnutie súdnej rady, avšak zaradím ho na piate zasadnutie súdnej rady, ktoré sa koná v máji 2024,“ dodal Mazák. Návrh podľa jeho slov obsahuje veľmi vážne, nepravdivé obvinenie zo zneužívania právomoci v deviatich prípadoch, ktoré sa mali stať od roku 2021.

Kto sa podpísal pod návrh

Pod návrh na odvolanie Mazáka z funkcie predsedu Súdnej rady SR sa podpísali jej členovia Marcela Kosová, Peter Šamko, Ayše Pružinec Eren, Dana Jelínková Dudzíková, Marián Fečík, Ludmila Joanidisová a Martin Bezák. Argumentujú hrubým zneužitím funkcie na neoprávnené zbieranie informácií voči sudcom. Prípadné odvolanie Mazáka z postu predsedu by neznamenalo stratu pozície člena Súdnej rady SR.

Mazák čelil návrhu na odvolanie z čela Súdnej rady SR aj v závere roka 2023. Za návrh vtedy hlasovalo deväť členov rady, čo nestačilo na jeho odvolanie. Traja členovia sa vtedy zdržali hlasovania, traja boli proti.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín zo 14. 11. 2023. Súdna rada o výrokoch ministra:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Súdnictvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.