Ťažký začiatok týždňa. Polícia na východe chytila podnapitých vodičov autobusov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Policajti v Košickom kraji v pondelok (15. 4.) už od 4.00 h vo zvýšenej miere kontrolovali požitie alkoholu u vodičov.

„Tentoraz policajti svoju pozornosť zamerali prioritne na kontrolu zákazu požívania alkoholu a iných návykových látok u vodičov hromadnej prepravy, teda prímestských autobusov, autobusov mestskej hromadnej dopravy i električiek,“ informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Dvaja vodiči nafúkali

Počas dvoch hodín policajti odhalili dvoch vodičov pod vplyvom alkoholu. Jeden bol vodičom autobusu, ktorého zastavili v meste Trebišov, výsledok jeho dychovej skúšky bol 0,40 promile. V čase jazdy sa v autobuse nachádzala jedna cestujúca. Súkromného prepravcu - vodiča mikrobusu policajti zastavili v Košiciach a výsledok jeho dychovej skúšky bol 0,83 promile. Tento vodič v mikrobuse neviezol nikoho.

„Obom bol na mieste zadržaný vodičský preukaz a zakázaná ďalšia jazda a vo veci bude ďalej rozhodovať správny orgán,“ uviedla Ivanová.

Prečítajte si tiež:

Preventívno-bezpečnostná akcia

Náhodnej kontrole podrobili aj vodičov autobusov, ktorí svoju jazdu začínajú v mieste svojho bydliska. „Na území Košického kraja je 133 autobusov, ktoré majú vodiči zaparkované v blízkosti svojho bydliska a ráno tak nastupujú do práce bez akejkoľvek kontroly. Neraz si možno povedia, že kým autobus naplnia ľuďmi, to posledné pivo či pohárik z večera z nich vyprchá,“ priblížil dôvod takejto dopravno-bezpečnostno-preventívnej akcie riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Štefan Mulik.

Dôvod, prečo sa policajti tentoraz zamerali aj na vodičov električiek, vysvetlil zástupca krajského policajného riaditeľa Ladislav Héžel.

„Vodiči električiek sú v rámci bežnej premávky kontrolovaní len sporadicky, väčšinou sú podrobení dychovej skúške, len ak sú účastníkmi škodovej udalosti alebo dopravnej nehody,“ skonštatoval.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 7. 3. 2024. Chytili opitých šoférov:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.