Boj s kolónami pomocou dronov. Policajtom na Kysuciach pomáhajú odhaliť aj priestupky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Policajti na Kysuciach sa rozhodli bojovať s prehustenou dopravou a neustálymi kolónami trochu netradične, a to pomocou dronov. Tie im ukázali, kde a prečo sa tvoria a či vodiči dodržiavajú pravidlá. Aby premávku na najhorších úsekoch zrýchlili, ale zároveň ju udržali bezpečnú, musia ju fyzicky riadiť.

Policajný dron využili na Kysuciach po prvý raz. „Snažili sme sa zmapovať celé mesto Čadca v poobedňajších hodinách,“ povedala Alena Prívarová, riaditeľka Okresného dopravného inšpektorátu Čadca. 

Najväčšie kolóny počas rána sa tvoria z obce Raková do Čadce, vodiči tu niekedy stoja aj hodinu.

Z Turzovky, Makova a okolitých obcí cestuje veľmi veľa ľudí do práce, detí do škôl. Do nemocnice zase zamestnanci a pacienti. Dopravu preto riadia priamo pri vjazde do nemocnice. 

„Aby sme uľahčili túto situáciu všetkým vodičom, snažíme sa v ranných hodinách od 7.00 do 7.30 h riadiť križovatky,“ hovorí Prívarová. Aj vďaka tomu môžu chodci prejsť cez priechod.

Prečítajte si tiež:

V Čadci regulujú kritický úsek

Poobede zasa regulujú kritický úsek v Čadci na hlavnej ceste, kde sú dve križovatky. Je to zároveň hlavná tepna na Poľsko.

Dronové zábery odhalia aj priestupky šoférov, ktoré policajti zo zeme vidieť nemusia. „A to jazda na červenú, prípadne predchádzanie,“ opísala riaditeľka dopravného inšpektorátu. 

Čadca nie je jediný komplikovaný úsek na Kysuciach. Každé ráno, niekedy aj celé predpoludnie a znova popoludní, sa tvoria rozsiahle kolóny pred Kysuckým Novým Mestom. Tu problém odstráni až diaľnica, dovtedy sa budú policajti snažiť situáciu riešiť aspoň čiastočne, podobne ako v Čadci.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.