Benefity zdravotných poisťovní na zuby sa od mája končia, rozhodlo o tom ministerstvo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ministerstvo zdravotníctva informuje, že ruší benefity pre poistencov na zuby, ktoré im za niektorých okolností poskytujú zdravotné poisťovne. Podľa šéfky rezortu Zuzany Dolinkovej idú hľadať nový systém benefitov, ktoré budú ľudí viac motivovať podstupovať preventívne prehliadky. 

Zdravotné poisťovne majú dnes program benefitov pre svojich poistencov. Ak absolvujú preventívne prehliadky, poisťovňa im napríklad preplatí niektoré vyšetrenia alebo lieky alebo pomôcky. 

Prečítajte si tiež:

Benefity priniesli pozitívny efekt

Jedným z najobľúbenejším benefitom bolo preplácanie zubných zákrokov. Dolinková pritom priznáva, že tieto benefity priniesli pozitívny efekt. Benefity sa podľa ministerstva podpísali pod lepšiu zubnú starostlivosť.

„Aj vďaka spojeniu zubného benefitu s absolvovaním preventívnej prehliadky u všeobecného lekára sa zvýšila účasť poistencov na preventívnych prehliadkach viac ako by bolo v sledovanom období bežne absolvované,“ informovala výkonná riaditeľka Asociácie zdravotných poisťovní SR Dajana Petríková.

Dôvod na rušenie benefitov je vraj finančný.

„Benefity sú financované z toho istého zdroja ako aj zdravotná starostlivosť, to znamená zo zdravotných odvodov a platieb za poistencov štátu. Je preto dôležité, aby uvedené zdroje prinášali maximálnu hodnotu za peniaze pre pacienta,“ uvádza Dolinková.

Prečítajte si tiež:

Platia individuálne kritériá

Zubné benefity skončia 30. apríla. Do tohto dátumu platia individuálne kritériá jednotlivých zdravotných poisťovní pre preplatenie benefitu. Súvisiace žiadosti, ktoré spĺňajú všetky kritériá stanovené príslušnou zdravotnou poisťovňou, budú riadne vybavené.   

Päť eur pre poistenca, 50 pre agenta. Kampaň na zmenu poisťovne sa znova nezaobišla bez špinavých praktík. Pozrite si reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.