Jedinečnú atrakciu opäť otvorili. Turisti však musia dodržiavať prísne bezpečnostné opatrenia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Jedinečnú atrakciu opäť otvorili. Turisti však musia dodržiavať prísne bezpečnostné opatrenia. Zubria zvernica pri Topoľčiankach bola pre africký mor zatvorená, keďže vstup do okolitých lesov je až do odvolania zakázaný.

Zubriu zvernicu pri Topoľčiankach ročne navštívi zhruba 10-tisíc turistov. Dvadsiateho piateho marca ju však museli zatvoriť. V okolitých lesoch totiž zúri africký mor a ľudia tam až do odvolania nesmú.

„Po dvoch týždňoch sa nám podarilo vybaviť výnimku aspoň ku kŕmeniu zubrov,“ hovorí Jozef Ferenc z Lesov SR.

Prečítajte si tiež:

Za porušenie pravidiel hrozí pokuta

Práve kŕmenie týchto stepných obrov láka turistov najviac. Nikde inde na Slovensku totiž takto nadivoko nežijú. Vždy v rovnakom čase však stádo dvadsiatich zubrov schádza z lesov za ošetrovateľom, ktorý ich kŕmi aj pozná po mene.

„Taká istota je na 9.00 h a 14.00 h, kedy je najväčšia šanca vidieť tých zubrov priamo pri kŕmidlách zblízka,“ odporúča ošetrovateľ Samuel Pružinský.

„Ľudia sa môžu pohybovať pri kŕmidlách, na vyhliadkovej plošine a detskom ihrisku. Náučný chodník, ktorý vedie okolo celej zvernice, zostáva zatvorený,“ doplnil Ferenc. Turistov, ktorí pravidlá nedodržia, môžu aj pokutovať.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.