V priebehu jedného dňa sa ochladí o 12 až 15 stupňov. Prudké výkyvy počasia škodia nášmu organizmu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Z letných šiat opäť k bundám a čižmám. Teploty atakujúce 30 stupňov Celzia vystriedali búrky a náhle ochladenie. Takéto nečakané zmeny však nepriaznivo pôsobia aj na organizmus.

Počasie sa dostalo do aprílového štandardu. Po doslova letných dňoch sa počas popoludnia prudko zozimilo. Ochladenie sa má pritom počas noci a nasledujúcich dní ešte viac vystupňovať.

„Už v utorok najvyššia denná teplota dosiahne 6 až 12 stupňov, len ojedinele do 14 až 16. Takže na väčšine územia bude o 12 až 15 stupňov chladnejšie ako v pondelok. Na väčšine územia bude pršať, niekde dokonca aj snežiť,“ uviedol Pavol Beránek, meteorológ SHMÚ.

„Výkyvy počasia vplývajú negatívne na zdravie populácie. Najmä kardiovaskulárne, reumatické a psychiatrické ochorenia,“ reaguje na prudké zmeny počasia internista Plamen Kabaivanov.

Prečítajte si tiež:

Bude mimoriadne chladno

Apríl teda svojej povesti nezostane nič dlžný. Krátke rukávy totiž na nejakú dobu vymeníme za teplejšie bundy. Toto náhle ochladenie je však podľa meteorológov výnimočné.

„Od 23. januára až do dnešného dňa sme mali teplo alebo extrémne teplo. Teraz to vyzerá, že minimálne päť - šesť dní po sebe, čiže dlhšiu dobu, bude teplotne podnormálne počasie na danú dobu,“ hovorí meteorológ.

Chladné počasie bude podľa predpovedí pokračovať až do konca týždňa, pravdepodobne sa bude držať aj začiatkom budúceho týždňa. Nevyhneme sa ani nočným mrazom, a to dokonca aj v nížinách. Záhradkári preto už tŕpnu. Mráz by totiž mohol zničiť budúcu úrodu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.