Exkluzívny PRIESKUM dôveryhodnosti politikov. Ukazuje značné rozdiely medzi lídrami koalície

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Najnovší prieskum dôveryhodnosti politikov ukazuje značné rozdiely medzi lídrami vládnej koalície. Podpísala sa pod to pravdepodobne kampaň v prezidentských voľbách.

Vzniká zaujímavá nezhoda medzi voličmi koalície. Voliči SNS veria takmer rovnako jej lídrovi Andrejovi Dankovi, no aj Petrovi Pellegrinimu. Ale voliči Hlasu Dankovi v drvivej väčšine nedôverujú.

Môžeme sa len domnievať, že sú za tým niektoré ataky od Andreja Danka z prezidentskej kampane.

Prvenstvo obhájené

Pozícia Petra Pellegriniho v rebríčku nebola ohrozená. Stal sa opäť najdôveryhodnejším politikom na Slovensku. Ukázal to prieskum agentúry Focus.

Na prvých troch priečkach sa umiestnili Peter Pellegrini, Zuzana Čaputová a Robert Fico. I keď premiér má teda výrazný odskok.

Michalovi Šimečkovi verí 29 percent opýtaných, podobne aj predsedovi KDH. No a do prvej šestky sa dostal aj Milan Uhrík z mimoparlamentnej strany Republika.

Vývoj dôveryhodnosti 1.
Vývoj dôveryhodnosti 1. Zdroj: TV Markíza
Vývoj dôveryhodnosti 2.
Vývoj dôveryhodnosti 2. Zdroj: TV Markíza

Skokan rebríčka

Andrej Danko skončil až na mieste číslo sedem. V SaS sa nedávno zmenil predseda, agentúra merala ešte čísla Richardovi Sulíkovi. Rebríček už tradične uzatvára Igor Matovič.

Z dlhodobého hľadiska si Peter Pellegrini polepšil takmer o 10 percent. Premiér za ním dlhodobo zaostáva. Mierne sa k sebe priblížili len niekedy pred parlamentnými voľbami.

Andrej Danko sa jemne spamätáva zo strmého pádu. Skokanom rebríčka je predseda strany Maďarská Aliancia Krisztián Forró.

Agentúra FOCUS uskutočnila tento prieskum verejnej mienky v dňoch od 28.3. do 2.4.2024 formou osobných rozhovorov. Výberovú vzorku tvorilo 1015 respondentov.

Politológ vysvetľuje, čo za tým môže byť. Pozrite si viac v priloženej reportáži vyššie.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.