Letná dovolenka v Tatrách. Očakáva sa silná sezóna, ponúkajú lacný i luxusný oddych

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V lete prichádza do našich veľhôr približne dvakrát viac hostí ako v zime.

„Predbežné rezervácie naznačujú, že letná sezóna by mala byť naozaj silná,“ povedala Lucia Blašková z oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry.

„V tomto období si najčastejšie bookujú pobyty ľudia, ktorí k nám chodia opakovane. Ten hlavný nápor ešte len príde,“ dodáva Michal Repčák, majiteľ jedného z penziónov. 

Plno v Tatrách nie je počas celého leta. „Tých dní, keď je naozaj nápor, je zhruba 20,“ uviedla Blašková. 

Prečítajte si tiež:

Ceny sú rôzne

Na hladinu opäť spustia člnky. V kurze sú aj chaty, wellness centrá, vodné parky a lanovky.

„Cestovné na pozemnej lanovej dráhe na Hrebienok zostáva na tej istej úrovni ako dnes, pri niektorých druhoch lístkov na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici dôjde k zvýšeniu v priemere o šesť percent,“ povedal Marián Galajda, manažér komunikácie horských stredísk v Tatrách.

Ceny za nocľah sú rôzne. V ubytovniach sa dá ubytovať aj za 15 eur na osobu, v luxusných hoteloch vyjde ubytovanie od 300 eur s raňajkami. 

Aj pri parkovnom sa ceny rôznia. Celodenné môže stáť 30, 15, ale aj 10 eur. Vodiči však majú ešte jednu možnosť. „Aj toto leto bude v prevádzke bezplatné záchytné parkovisko pod Tatranskou Lomnicou, spojené s kyvadlovou dopravou, ktoré turistov dovezie na východzie miesta,“ informovala Blašková.

Slovákov láka aj exotika. Pripravujú sa na leto už teraz. Hoci hlavná sezóna odštartuje o takmer dva mesiace, záujem o pobyty pri mori je veľký. Kto bude čakať do poslednej chvíle, môže ostať sklamaný. Pozrite si viac v priloženej reportáži vyššie.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.