Opitý havaroval a zomrel pri tom jeho kamarát. Adrián si po roku vo väzení odpyká zvyšok trestu doma

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mladík z Považskej Bystrice, ktorého poslali za mreže, pretože šoféroval opitý a zomrel jeho spolužiak, sa opäť postavil pred súd. Sudcu žiadal o miernejší trest.

Adriána odsúdili za smrť najlepšieho kamaráta Mareka. Po roku, ktorý strávil za mrežami, žiadal sudcu, aby si zvyšok mohol odpykať doma.

Detaily procesu

Šoféroval opitý a vo veľkej rýchlosti nabúral do betónového stĺpa. Stalo sa to po maturitných dozvukoch. Pôvodne za to dostal štyri roky domáceho väzenia a doživotný zákaz šoférovať. Sudca vtedy prihliadol na jeho mladistvý vek.

Odvolací krajský súd však pritvrdil a mladého muža poslal za mreže na tri roky. Rodiča zosnulého mladíka boli vtedy s rozsudkom spokojní. „Syna nám to nevráti, ale nedalo nám prizerať sa nečinne a keď sme videli, aké veci sa dajú zametať pod koberec,“ povedala vtedy Marekova mama.

Okamžite ho prepustili do domáceho väzenia

Mladému mužovi v utorok sudca vyhovel. Dostane monitorovací náramok a zvyšok trestu si odpyká doma. Výrazne sa mu polepší. Môže chodiť do práce, k lekárovi a má povolené aj vychádzky.

„Opustiť obydlie môže odsúdený len po súhlase súdneho úradníka, len z naliehavého dôvodu a na nevyhnutne potrebný čas,“ uviedol Roman Terabus, hovorca súdov v Trenčianskom kraji.

Adriána do domáceho väzenia prepustia už v utorok. Rozhodnutie je právoplatné.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.