V Stropkove vyhlásili po požiari mimoriadnu situáciu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Oheň zničil deväť obydlí a bez strechy nad hlavou zostalo 46 obyvateľov, z toho 29 detí.

V Stropkove vyhlásili mimoriadnu situáciu v súvislosti so stredajším požiarom, ktorý zničil deväť obydlí v lokalite Za jarkom. Potvrdil to  tamojší primátor Ondrej Brendza. Požiar o strechu nad hlavou pripravil 49 ľudí, z toho 29 detí.

Krízový štáb

„Nemáme žiadne straty na životoch ani zranenia, len materiálne škody,“ povedal. Dodal, že mesto okamžite zvolalo krízový štáb v spolupráci s odborom krízového riadenia okresného úradu, Červeným krížom, komunitným centrom a terénnymi sociálnymi pracovníkmi.

V dôsledku požiaru, ktorý vypukol krátko po polnoci, musí mesto zabezpečiť náhradné bývanie a základné potreby pre postihnutých obyvateľov. „Občania si pomáhajú navzájom, mnohí našli útočisko u príbuzných. Súčasne riešime poskytnutie stravy, oblečenia a ďalších nevyhnutných potrieb,“ uviedol.

Samospráva zabezpečila náhradné ubytovanie v areáli Základnej školy na Hrnčiarskej ulici v stanoch a zároveň tam zabezpečia aj stravu.

Príčina požiaru

„Príčina vzniku požiaru je momentálne v štádiu zisťovania,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove Miroslava Knišová. Zasahujúci hasiči podľa nej vykonávali hasiace práce, rozoberali strešné konštrukcie a pomocou termovíznej kamery vyhľadávali skryté ohniská a dohášali ich.

Zasahovalo 14 príslušníkov HaZZ zo staníc Stropkov, Svidník, Giraltovce a zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom so šiestimi kusmi hasičskej techniky. Počas zásahu profesionálnym hasičom asistovali aj členovia dobrovoľných hasičských zborov z Brezničky, Bukovca a Chotče.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 5. 4. 2024. Ostali s prázdnymi rukami, pri požiari im vyhorelo všetko, čo mali v byte:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.