Mal ju znásilniť a nahrávať si to na mobil. Prípad z Kysúc je na súde už štvrtý rok

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Znásilnenie si mal nahrávať na mobil. Dievča tvrdí, že jej sused ju vylákal von, znásilnil a urobil si z toho aj videozáznam. Muž z Kysúc sa za tento skutok postavil pred súd. A zatiaľ čo on vinu odmieta, obeť hovorí o vážnych psychických traumách a siahaní si na život. Upozorňujeme, že nasledujúci obsah nie je vhodný pre maloletých a citlivé povahy.

Bývala na dedine. Suseda, ktorý ju mal znásilniť, poznala odmalička. „V živote by mi nenapadlo, že tri minúty od domu sa mi niečo takéto stane,“ hovorí obeť, ktorej sa o tom stále ťažko rozpráva.

Pár dní predtým, čo malo dôjsť k znásilneniu, ju kontaktoval na Facebooku. „Dohodli sme sa, že pôjdeme ku lipám, dáme si víno, porozprávame sa,“ opisuje. Neskôr ju začal presviedčať, aby išli k nemu domov.

Prečítajte si tiež:

Chcela si siahnuť na život

Napokon teda skončili u suseda doma. Z vína sa obeti už točilo v hlave, a tak si ľahla na posteľ. Mužovi povedala, že pôjde domov. Ten naliehal, aby uňho ostala spať. „Ľahol si ku mne a začal ma obchytkávať. Potom to už malo rýchly spád,“ vraví obeť.

Dievča sa mu podľa vlastných slov nedokázalo brániť. „Dokonca si to začal nahrávať na video,“ spomína. My toto video máme k dispozícii. Ide konkrétne o tri videozáznamy, na ktorých je počuť jej krik, plač, prosbu o pomoc a opakovanie slov „nie, nerob“. Z etických dôvodov tieto záznamy nezverejníme.

Dievča išlo ráno na políciu a prípad začali preverovať. Kauza je na súde už štvrtý rok ako obžaloba zo znásilnenia. Obžalovaného muža sme viackrát hľadali u neho doma, aby sme mu v rámci objektivity dali priestor na vyjadrenie. Stretli sme ho napokon až na súde. Na naše otázky neodpovedal.

Zatiaľ čo on sa odmietol vyjadriť, žena hovorí o vážnych psychických traumách. „Psychicky som sa zrútila, chcela som sa aj zabiť. Ležala som potom aj na psychiatrii,“ hovorí. Z dediny sa odsťahovala. Rovnako aj jej rodina.  

Tvrdí, že na život si chcela siahnuť, lebo nedokázala ani len vyjsť z domu. „Nedokázala som napríklad večer niekam ísť, vždy niekto musel prísť po mňa. Nemohla som sama fungovať,“ vraví.

Prečítajte si tiež:

Muža už raz odsúdili

Ako súd v prípade znásilnenia dopadne, budeme sledovať. Tohto muža už v minulosti odsúdili za iný trestný čin. Bol už zaň aj vo výkone trestu, ktorý mu minulý rok zmenili na domáce väzenie.

„Bol uznaný vinným z prečinu nebezpečného vyhrážania v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví, za čo mu bol uložený nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere dva roky,“ uviedla Alexandra Mesiarkinová z Krajskej prokuratúry Žilina.

Obete sme sa opýtali, prečo sa rozhodla prehovoriť: „Potrebujem to mať v sebe uzavreté, aby som mohla normálne fungovať. On mi zničil celý život.“

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.