Fico chce rokovať s KDH o potratoch a zákaze adopcií homosexuálmi. Majerský o ničom nevie

Robert Fico
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Premiér Robert Fico je ochotný sadnúť si za stôl s opozičným KDH a rokovať o kultúrno-etických témach. S touto iniciatívou prišiel na parlamentnom výbore pre európske záležitosti, kde dostal od europoslankyne za KDH Miriam Lexmann otázku, ako sa postaví k návrhu zaradenia práva na potrat do Charty základných práv Európskej únie. 

Fico reagoval, že to považuje za extrém. Informuje portál Postoj. Dodal, že súčasná potratová legislatíva na Slovensku je dobrý kompromis pre všetkých. 

Pokračoval, že je ochotný s KDH debatovať o ďalších témach, ako je napríklad zákaz adopcií detí homosexuálnymi pármi, alebo o „superpotratoch“. Čo presne pod týmto pojmom myslí, nevysvetlil.

Prečítajte si tiež:

Odborná verejnosť napríklad vyzýva ministerstvo zdravotníctva, aby podpísalo tzv. potratovú tabletku. Ide o tabletkovú formu interrupcie, ktorá je šetrnejšia k zdraviu ženy. V zahraničí je bežná, na Slovensku nie je povolená. Stačí na to podpis ministerky zdravotníctva. 

Ministerka Zuzana Dolinková nie je proti tabletkovej interrupcii. Tvrdí, že sa o detailoch ešte musí rozprávať s odborníkmi.

Fico na výbore ďalej hovoril, že progresívny svet potlačil hodnotové a etické otázky do oblasti, ktorá je už neakceptovateľná a je mimo reality. „Dostávame sa do obrovských extrémov,“ povedal.

Vyjadrenia prekvapili aj šéfa KDH Milana Majerského. V rádiu Expres povedal, že nevie, čo je to superpotrat a poprel, že by sa s vládou o týchto témach niekedy rozprával.

Neželané tehotenstvo stavia ženy do ťažkej životnej situácie. O ich príbehoch ale nič nevieme. Naopak, téma interrupcií sa objavuje na politickej scéne pravidelne. TV Markíza prišla s dokumentom, ktorá mapuje stav tejto kontroverznej témy. Pozrite si reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.