Muž žaluje mesto Považská Bystrica. Tvrdí, že mu patrí socha vo vstupnej hale kultúrneho domu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Skutočne bizarný problém riešia v Považskej Bystrici. Radnica pred dvoma rokmi kúpila kultúrny dom, no zrazu sa ozval muž, ktorý tvrdí, že mu patrí socha vo vstupnej hale. Predošlí majitelia mu ju vraj v minulosti predali.

Kultúrny dom v Považskej Bystrici kúpilo mesto od odborového združenia KOVO a opravuje ho. Po dvoch rokoch sa ozval muž, ktorý je presvedčený, že socha vo vstupnej hale je jeho.

„To je úplne absurdné. Predávajúci, ktorý nám predával, tak absolútne neavizoval niečo také,“ tvrdí primátor Považskej Bystrice Karol Janas.

Prečítajte si tiež:

Má vraj hodnotu 60-tisíc eur

„Žalobca sa domáha, aby súd vydal rozsudok, ktorým žalovanému mestu Považská Bystrica uloží povinnosť vydať žalobcovi sochu nazvanú Múza a Pegas v lehote 15 dní od právoplatnosti rozsudku,“ uviedol Roman Tarabus, hovorca súdov v Trenčianskom kraji.

„Situácia, že by sa z budovy začali vysekávať nejaké sochy alebo nejaké časti budovy, to nemá oporu ani v práve, ani v logike,“ namieta primátor mesta.

Sochy sa domáha pán Ľubomír, ktorý si priestory domu kultúry v minulosti dlhodobo prenajímal. Stretol sa s nami v neďalekej kaviarni, no na kameru hovoriť nechcel. Tvrdí však, že má platnú zmluvu ešte z roku 2007.

Ukázať nám ju nechcel a neprezradil ani, za koľko sochu kúpil. Dnes má vraj hodnotu 60-tisíc a statik mu potvrdil, že zo steny sa vytiahnuť dá. „To je vidno, že to je pevná súčasť budovy, je to pevná súčasť steny,“ tvrdí však primátor.

Prečítajte si tiež:

Stretnú sa na súde

Na zmluvu sme sa opýtali aj bývalého vlastníka, teda odborového združenia KOVO. Odpísali, že k otázkam, ktoré sú predmetom konania a dokazovania, sa vyjadrovať nebudú.

Pán Ľubomír mestu ponúkol, že im sochu predá alebo prenajme. Radnica to razantne odmieta. Najbližšie sa obe strany stretnú na súde v polovici mája. Prípad budeme sledovať.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.