Vláda dala zelenú novej nemocnici v Prešove. Odhadovaný termín jej dokončenia prekvapil

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na východe Slovenska vyrastie nová nemocnica. Vláda dala v stredu zelenú na ambiciózny projekt v Prešove. Štát bude stáť stovky miliónov eur a základný kameň by vraj mohli poklepať ešte v tomto roku. Nečakaný je aj odhadovaný termín dokončenia.

Skôr ako Rázsochy a dokonca ešte pred voľbami. Ministri sa v stredu dohodli, že v Prešove by už o dva a pol roka mohli strihať pásku na novej nemocnici. 

„Je plánované, že tá nemocnica by mala stáť do konca volebného obdobia,“ vyhlásila ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková. 

Prečítajte si tiež:

Nemocnicu zaplatí rezort obrany

Minister Kaliňák je v sľuboch opatrnejší. Vláda totiž rozhodla, že nemocnicu postaví a zaplatí obrana. A nebude to lacný špás. „Sú to rádovo stovky miliónov,“ odpovedal Kaliňák na otázku, koľko bude nemocnica stáť.

Poslanec za SaS Juraj Krúpa si myslí, že tieto peniaze budú v rozpočte obrany potom chýbať a pýta sa: „Ministerstvo dopravy teda zaplatí stíhačky F-16 alebo bude ministerstvo školstva kupovať guľomety?“

„Považujem to za vyjadrenie nedôvery, respektíve neschopnosti ministerke zdravotníctva,“ tvrdí poslanec Oskar Dvořák (Progresívne Slovensko).

Jana Bittó Cigániková hovorí, že „už máme skúsenosti s tým, že Robert Kaliňák staval nemocnice“. „Myslím, že tam boli dvoj- až trojnásobné predraženia,“ dodáva. 

Minister reaguje, že kritici sa vždy nájdu. „Na konci dňa, mali tri a pol roka, aby čokoľvek vyšetrili,“ uviedol. 

Prečítajte si tiež:

Slúžiť bude všetkým

Expert odhaduje, že stavba štát vyjde na 500 miliónov eur. A k tomu 80-miliónový dlh. Nová nemocnica v Prešove má totiž plynulo nahradiť súčasnú. 

Napriek prívlastku vojenská však ministri sľubujú, že nemocnica bude slúžiť pre všetkých. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.