Svetová kulinárska elita na jednom mieste. Na kuchárskej olympiáde malo svoje zastúpenie aj Slovensko

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Aj kuchári majú svoju olympiádu. Koná sa každé 4 roky a svoje zastúpenie malo aj Slovensko. Výprave našich šéfkuchárov sa vyplatila poctivá príprava a slovenský tím získal skvelé umiestnenie.

Výprava nášho tímu vyrazila z Košíc a prešla vyše tisíc kilometrov až do nemeckého Štuttgartu. 

Náš národný tím pozostával z niekoľkých kuchárov z celého Slovenska. Na olympiádu sa začali pripravovať už dva roky pred podujatím. 

Súťažili v dvoch disciplínach. V tej prvej museli navariť tri chody pre 110 hostí. V druhej disciplíne varili sedem chodov.

Prečítajte si tiež:

Slovenské suroviny a priebeh súťaže

Členka národného tímu Alexandra Krajčovičová tvrdí, že chceli primárne variť zo slovenských tradičných surovín. „Do toho, čo sme varili, sme chceli priniesť slovenský punc,“ hovorí.

„Na začiatku príde tím do kuchyne a má sto bodov. V rámci hodnotenia sa body strhávajú. Hodnotí sa tam organizácia tímu, spolupráca, na akej doske sa krája mäso alebo vegánsky chod,“ vysvetľuje šéfkuchár Patrik Pokrývka.

Počas celého priebehu súťaže mohli diváci jednotlivé tímy sledovať cez plexisklá. 

Prečítajte si tiež:

Jedlá skulptúra 

Cukrárka Ivetka vytvorila čokoládovú skulptúru, ktorá bola povinnou súčasťou v druhej disciplíne. „Bola to ozdoba stola,“ hovorí Iveta Košíková. 

A keďže išlo o národný tím, cukrárka zvolila národný vzor - motív slovenskej devy. „Nazvala som ju slovenská Anička,“ priznala cukrárka. 

Skulptúra bola ručne maľovaná aj modelovaná. „Získala druhý najvyšší počet bodov na celej olympiáde,“ poznamenala Ivetka. 

Na kuchárskej olympiáde Slovensko nesklamalo, v minulosti sme sa už súťaže zúčastnili, no teraz náš národný tím získal historicky najlepšie umiestnenie. 

Ako vyzerala slovenská Anička, sa dozviete vo vyššie priloženom videu. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.