Pri požiari v osade v Stropkove vyhorelo deväť chatrčí. Pre takmer 50 ľudí zriadili stanové mestečko

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Z chatrčí do stanov. Ľudia, ktorým v noci z utorka na stredu v Stropkove vyhoreli obydlia, majú náhradnú strechu nad hlavou. Dočasné ubytovanie im zabezpečila samospráva spolu s červeným krížom.

„My sme dostali pokyn, aby sme pripravili 42 lôžok. Postavili sme päť vykurovaných stanov s kompletným vybavením,“ priblížil Slavomír Sakalik z Územného spolku Svidník Slovenského červeného kríža.

Postavili ich v areáli jednej zo škôl, kde majú k dispozícii aj vnútorné priestory a tiež zabezpečenú stravu. Ešte v stredu večer ich v dočasných stanových príbytkoch navštívil vládny splnomocnenec. „Majú pripravenú posteľ, majú karimatku, posteľnú bielizeň, uterák, jednoducho komplet,“ ukazuje Sakalik.

„Postihnutých je 49 ľudí, z toho 29 detí, 20 dospelých. Z tých dospelých sú dvaja imobilní,“ uviedol primátor Stropkova Onrej Brendza.

Prečítajte si tiež:

Do chatrčí sa nebudú môcť vrátiť

Obyvatelia vyhorených chatrčí museli opustiť svoje už aj tak skromné príbytky v osade Za jarkom. Požiar tam vypukol v noci z utorka na stredu. Vyhorelo deväť chatrčí.

„Do tých zhorených, poškodených chatrčí alebo stavieb sa nebudú môcť vrátiť. Jednotlivé chatrče a stavby sú nelegálne stavby na nevysporiadaných pozemkoch,“ tvrdí primátor.

Vládnemu splnomocnencovi primátor predostrel plán jednoduchej pozemkovej úpravy, ktorou chcú vysporiadať celú lokalitu, a následnej snahy o riadnu výstavbu nových bytov.

Dokedy budú ľudia bývať v tomto stanovom mestečku, je zatiaľ otázne. Primátor chce však komplexné riešenie. Už žiadne nelegálne chatrče na nevysporiadaných pozemkoch.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prírodné javy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.