Prenajme si auto a už ho nevráti. Podvodník okráda požičovne, zrejme používa tento trik

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Muž, ktorý okráda požičovne áut, stále uniká pred spravodlivosťou. Legitimuje sa zrejme kradnutým občianskym preukazom, na ktorý si auto požičia, a viac ho jeho majiteľ nevidí. Zatiaľ operuje na západnom Slovensku.

Ozval sa nám mladý podnikateľ z Myjavy. Prišiel o bielu dodávku. Prenajal ju na jeden deň. „Po telefóne všetko v poriadku. Podpísali sme zmluvu, prišiel, prebral si auto. Vyplatil mi peniaze, zálohu za prenájom. Na druhý deň ho mal vrátiť, potom to začal posúvať,“ opisuje Dominik Borsuk.

Dodávku mal vrátiť na ďalší deň, s čím majiteľ súhlasil. Sľúbil, že všetko vyplatí. Viac sa mu už nedovolal. Na získanie auta použil občiansky preukaz.

„Je skutočný, je reálny. Tá osoba tiež existuje, ale mám indície, že ten občiansky bol vraj kradnutý. Ale to asi nie je pravda, pretože takýchto prípadov je viac, ktoré sa stali na to isté meno,“ hovorí mladý podnikateľ.

Prečítajte si tiež:

Prípadov je viacero

Ďalšie poškodený je z Ružindola pri Trnave. Tam si požičal osobné auto. „Požičali si odo mňa Škodu Karoq. To bolo nové ročné auto a dal mi všetko - zálohu, občiansky, vodičák. Na päť dní si ho požičal a potom som mu deň predtým volal,“ hovorí poškodený Jakub Vnuk.

Aj v tomto prípade sa s nim už majiteľovi auta nepodarilo skontaktovať. Obe telefónne čísla sú nedostupné. Skúšali sme sme to aj my.

Koľko ľudí stihol takýmto spôsobom pripraviť o auto, nevie ani polícia, ktorá to vyšetruje. Či mal podviesť viac ľudí, komentovať nechceli.

„Viem o dvoch prípadoch, ktoré sa stali. Jedno auto sa nevrátilo, vôbec sa nenašlo a ďalšie bolo zapálené. Tiež na tento občiansky,“ uviedol Dominik Borsuk. V Novom Meste nad Váhom si v požičovni pre zmenu požičal Škodu Octaviu a tiež ju nevrátil.

„Neverím, že auto uvidím, ale verím tomu, že sa nájde páchateľ,“ dúfa Borsuk. Poškodení chcú minimálne, aby im zaplatil vzniknutú škodu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.