Dočkala sa špičkovo zariadených priestorov. Gynekologicko-pôrodnícku kliniku v Trenčíne vynovili

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Gynekologicko-pôrodnícka klinika Trenčianskej fakultnej nemocnice patrí medzi najväčšie na Slovensku. V kvalite sa radia medzi elitu, no priestory, v ktorých donedávna operovali, tomu ani zďaleka nezodpovedali. Nemocnica však dokončila rozsiahlu rekonštrukciu operačných sál.

Z pôvodných priestorov zostali len obvodové múry. Zariadili ich nanovo. Klimatizácia a špičková vzduchotechnika, dvere sa otvárajú na dotyk, aj obyčajné umývanie rúk je hygienickejšie.

„Už nielen kvalitou tej práce, ale aj tým, ako tá sála vyzerá, patríme do rozvinutej Európy, západnej Európy,“ povedal Peter Kaščák, primár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky FN Trenčín. 

Prečítajte si tiež:

Tisíce pacientiek 

Počtom operačných výkonov patria k najväčším na Slovensku. Ročne tu zoperujú viac ako 2000 žien.

Starajú sa aj o pacientky s ochorením prsníkov a v oblasti liečby rakoviny tela maternice dokonca patria medzi elitné pracoviská sveta. V nových priestoroch operujú od 5. apríla.

Technické vybavenie kupovať nemuseli. Kvalitné prístroje mali. Väčšinu nákladov pokryli z kapitálových fondov Ministerstva financií SR.

Veria, že nové prostredie priláka aj mladých zdravotníkov, ktorí odchádzajú do zahraničia aj preto, ako naše nemocnice vyzerajú. Ani na pacientov však staré prostredie nepôsobilo veľmi dôveryhodne.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.