Za vínom do Šenkvíc 2024

Za vínom do Šenkvíc.
Za vínom do Šenkvíc. Zdroj: Zavinomdosenkvic.sk

Šenkvickí vinári otvárajú na jar svoje pivnice pre všetkých návštevníkov už po trinástykrát. Príďte 27. apríla 2024 do Šenkvíc a vychutnajte si vína so šenkvickým srdcom.

Srdečne vás pozývame vychutnať si príjemný deň v spoločnosti priateľov a milovníkov dobrého vína v Šenkviciach. V tomto roku by sme radi zamerali pozornosť na nové odrody hrozna tzv. PIWI – čo sú odrody, ktoré sú spravidla odolné voči bežným chorobám a sú vhodné na výrobu vín v bio a ekologickom vinohradníctve.

Brány vinárskych pivničiek otvoríme už 27. apríla 2024 – preto neváhajte a príďte nás navštíviť do Šenkvíc. Pre návštevníkov všetkých vekových kategórií sme pripravili program plný zážitkov až do neskorých hodín. Tešíme sa na vás.

O podujatí Za vínom do Šenkvíc

Spoločne so šenkvickými vinármi vám už 13 rokov zdieľame našu radosť a lásku k vínu. Podujatie Za vínom do Šenkvíc je určené pre všetkých milovníkov poctivého slovenského vína, ktorí ocenia priateľskú atmosféru v čarovnej vinohradníckej obci Šenkvice.

Svoje víno, pivničky, výrobné a prezentačné priestory vám predstaví 31 vinárov. Podujatie Za vínom do Šenkvíc má každoročne svojho patróna. Patrónom 13. ročníka je dlhoročný aktívny vinár Jaromír Augustinič.

Podujatie Za vínom do Šenkvíc je príležitosť spoznať začínajúce, malé, stredné aj veľké vinárstva Malokarpatského kraja a nahliadnuť do priestorov vinárstiev, ktoré sú pre verejnosť počas roka neprístupné.

Na čo sa môžete 27. apríla v Šenkviciach tešiť

Tento rok sme si pre vás pripravili bohatý program plný zážitkov. Všetkých návštevníkov čaká tradičná slovenská kuchyňa s ochutnávkou miestnych špecialít podľa receptúr šenkvických babičiek a samozrejme obľúbená šenkvická muzika.

Pre veľký úspech na predošlých ročníkoch vás budú na podujatí sprevádzať až tri kapely. Aj tento rok budú návštevníci hlasovať o najlepšie vinárstvo podujatia  a všetkých hlasujúcich čaká tombola so zaujímavými vinárskymi cenami.

Tento rok opäť ponúkame možnosť zakúpiť si vína a nechať si ich doručiť následne pohodlne na domácu adresu. Rovnako budú mať možnosť návštevníci za poplatok prenachať svoje neplnoleté ratolesti v detskom kútik plnom hravých podujatí.

Navštívte vinohradnícky náučný chodník

Staňte sa vínnym turistom a príďte sa pozrieť na prehliadku vinohradníckeho náučného chodníka, kde si môžete prezrieť 30 tradičných a novošľachtených odrôd viniča hroznorodého. Súčasťou náučného chodníka je aj ukážka vývoja systémov rezu a vedenie viniča.

Celkovo je v 15 radoch vysadených 240 sadeníc. Náučný chodník sa nachádza v blízkosti sídla miestneho vinárskeho spolku a obecnej vinotéky na adrese: Chorvátska ulica 105, Šenkvice.

Vstupenky

Rezervujte si svoje miesto na podujatie už dnes a využite špeciálnu ponuku.

Vstupenky si môžete zakúpiť na stránke podujatia www.zavinomdosenkvic.sk v cene 29€.

V cene vstupenky je zahrnutá degustačná taška s katalógom vinárov, 40ks degustačných kupónov, 2ks bonusových lístkov na nákup vína v hodnote 8€ a neobmedzená kyvadlová doprava medzi jednotlivými ochutnávkovými stanoviskami.

Predpredaj vstupeniek je realizovaný prostredníctvom portálu www.ticketportal.sk,

www.wisomm.com a na webovej stránke podujatia zavinomdosenkvic.sk.

Doprava

Doprava na podujatie je individuálna. Medzi ochutnávacími stanoviskami je zabezpečená bezplatná kyvadlová doprava minivanmi a vláčikom blaváčikom. Aby ste si mohli vychutnať všetky slasti, ktoré vám podujatie ponúka, odporúčame využiť dopravu vlakom alebo autobusom. Aktuálny cestovný poriadok nájdete na stránke www.cp.sk

Hlavní organizátori

Podujatie pre vás pripravuje Spolok vinohradníkov a vinárov Šenkvice v spolupráci s Kultúrnym a informačným strediskom a Obecným úradom Šenkvice. Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme PR článok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.