Na slovenských cestách by mal pribudnúť nový typ radarov. Rýchlosť merajú na dlhšom úseku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nákup automatických radarov na naše cesty opäť ožíva. Rezort vnútra pre televíziu Markíza potvrdil, že v krátkom čase vyhlási novú súťaž. Jej súčasťou bude aj nákup takzvaných úsekových radarov. Tie nebudú merať rýchlosť len na jednom mieste. Vodičov prinútia ísť predpisovo na dlhšom úseku cesty.

Už vyhlásenú súťaž na nákup automatizovaného systému stacionárnych radarov ministerstvo vnútra v januári zrušilo s tým, že bola neprehľadná a prišli k nej stovky pripomienok.

Prečítajte si tiež:

Šutaj Eštok tvrdí, že sa to stihne

Nákup takmer troch stoviek radarov za vyše 70 miliónov, ktoré posielajú pokuty domov, je však viazaný na plán obnovy a hodiny tikajú. V týchto dňoch sa už mali podpisovať zmluvy. Rezort vnútra tvrdí, že to stíha a súťaž nanovo vyhlási čoskoro.

„Tá súťaž bude v krátkom čase zrealizovaná, aby sme to v rámci tých míľnikov stihli zrealizovať,“ povedal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

Bývalý šéf rezortu má však pochybnosti o tom, že sa to stihne. Podľa neho je za zrušením pôvodnej súťaže niečo iné ako to, že projekt bol zle pripravený. „Ja mám informácie, že to urobili práve preto, aby to verejné obstarávanie našili na konkrétnu firmu,“ vyhlásil Roman Mikulec.

Prečítajte si tiež:

Radar vypočíta priemernú rýchlosť

Rezort vnútra však toto odmieta. Obstarávanie ide nanovo aj preto, že chcú zákazku rozšíriť o ďalšie technologické možnosti.

Minister vnútra potvrdil, že cez toto nové obstarávanie budú nakupovať takzvané úsekové radary. Ide o nový typ merania, s ktorým sa vodiči na našich cestách zatiaľ nestretli. „Je to štandard, ktorý dnes v rámci Európy je, a preto sme to doplnili do súťaže,“ konštatoval Šutaj Eštok.

V susednom Česku s nimi už skúsenosť majú. Fungujú tak, že radar zaznamená vozidlo na začiatku meraného úseku a na konci a podľa odmeraného času, za ktoré auto úsek prešlo, vypočíta jeho priemernú rýchlosť. Využívajú ich napríklad v tuneloch.

„Úsekové meranie sa používa tam, kde potrebujeme, aby sa na dlhom úseku išlo primeranou rýchlosťou,“ vysvetlil dopravný analytik Jozef Drahovský.

„V prípade, ak ide veľmi rýchlo na istej časti úseku, musí ísť veľmi pomaly na inej časti,“ doplnil odborník na IT Ondrej Macko.

Prečítajte si tiež:

Radary aj na priechodoch?

Dopravný analytik by uvítal, ak by boli automatické radary inštalované aj pri priechodoch pre chodcov. Existuje dokonca riešenie, ktoré umožňujú radar zabudovať priamo do osvetlenia priechodu.

Polícia v minulosti vypracovala mapu, kam chcela automatické radary umiestniť. Podľa ministra vnútra v tejto podobe platiť nebude, v súčasnosti ju aktualizujú. „Budú umiestnené na rizikových cestách smrti, určite nie za účelom, aby sme spomalili premávku na diaľnici a podobne,“ povedal Šutaj Eštok.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.