Rýchle chudnutie je neefektívne. Kouč vysvetlil, prečo nemá zmysel držať prísne diéty

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Chcete za čo najkratší čas schudnúť čo najviac kíl? Rovno na to radšej zabudnite, drastickou diétou si môžete ublížiť. Kouč vysvetlil, aké riziká so sebou prináša rýchle chudnutie.

O pár mesiacov príde leto a mnohí už začali chudnúť do plaviek. Existuje niekoľko diét, niektoré sú pre naše telo prospešné, no viaceré z nich môžu byť dokonca nebezpečné.

Jeden zo spôsobov, ktorým sa ľudia snažia zredukovať hmotnosť, je práve hladovka alebo nejaká iná rýchla drastická diéta. Úbytok na váhe síce príde rýchlo, no takýto spôsob chudnutia prináša viacero rizík a v konečnom dôsledku nie je ani natoľko efektívny.

Well being kouč Maroš Krivosudský vysvetľuje, že rýchly úbytok hmotnosti nie je udržateľný a kilá rýchlo pribudnú naspäť.

Prečítajte si tiež:

Vážne riziká

Prísne diéty majú aj vážnejšie riziká. „Telo je v strese, zníži telesnú teplotu, prispôsobí sa podvýžive. Rovnako nám to aj prestane páliť, keďže mozog spotrebuje veľa energie,“ vysvetlil Krivosudský.

Môže prísť aj oslabenie imunity, zhoršenie trávenia, únava a horšia regenerácia.

Kouč odporúča, aby ste chudli s rozumom: „Treba si vybudovať návyky, pravidelnosť v strave a tiež, aby človek zbytočne nevylučoval potraviny, ktoré nemusí a hýbal sa.“

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.