Ďalší míľnik. Slováci prispeli do zbierky Munícia pre Ukrajinu už viac ako dva milióny eur

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ukrajinskí vojaci ďakujú desaťtisícom Slovákov priamo z frontovej línie. Od utorka do verejnej zbierky na muníciu prispeli sumou vyše dva milióny eur.

Mohlo sa zdať, že kampaň, ktorú iba v utorok (16. 4.) rozbehla skupina aktivistov, bude len symbolickou pomocou a vyjadrením solidarity s Ukrajinou. Opak sa však stal pravdou. 

V piatok (19. 4.) popoludní už na otvorenom účte zbierky s oficiálnym názvom Munícia pre Ukrajinu bola suma vyššia ako dva milióny eur. A peniaze stále pribúdajú.

Viac ako 32-tisíc darcov sa spojilo, aby demonštrovali svoju podporu a solidaritu voči Ukrajine,“ uviedla občianska iniciatíva Mier Ukrajine, jeden z koordinátorov zbierky, na sociálnej sieti.

„Obyvatelia Slovenskej republiky môžu byť na seba naozaj hrdí. Spoločne sme ukázali, čo dokážeme, keď sa spojíme pre dôležitú vec,“ dodali v príspevku. 

Správy v zahraničí

Táto úspešná zbierka na Slovensku vznikla v súvislosti s iniciatívou českej vlády. Jej cieľom je zaobstarať vyše milióna kusov munície za stovky miliónov eur z tretích krajín.

Zapojilo sa do nej vyše 20 štátov, no slovenský vládny kabinet to rázne odmietol. Do vlastných rúk to preto zobrali občianske združenia. Správy o tom sa rýchlo rozšírili aj v zahraničných médiách

Za vyzbierané peniaze sa Slovákom poďakovali aj ukrajinskí vojaci:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.