Záhadné úmrtie manželky poradcu ministra Šutaja Eštoka: Prokuratúra prezradila, čo bolo príčinou smrti

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ženu mala v areáli domu vo veľkom Mederi objaviť nevlastná dcéra. Lekár predbežne nevylúčil cudzie zavinenie.

Poradca ministra vnútra Ladislav Csémi sa 10. apríla večer manželke nevedel dovolať. Bol v Michalovciach, kde mala na druhý deň zasadať vláda. Do domu vo Veľkom Mederi išla jeho dcéra. 44-ročnú ženu objavila údajne v bazéne. Mala mať rozbitú hlavu. Záchranári sa ju pokúsili ešte oživiť, no napriek ich snahe sa im to nepodarilo.

„Ťažko sa hľadajú slová, pretože môj poradca Laco Csémi tu včera bol s nami v Michalovciach. Keď sa túto správu dozvedel okolo polnoci, tak utekal domov. Vyslovujem iba úprimnú sústrasť,“ povedal vtedy minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

Prečítajte si tiež:

Príčina smrti

Prípad si prevzala krajská kriminálka z Trnavy. Prípad vyšetrujú ako zabitie. Na mieste na druhý deň boli podľa informácií TV Markíza aj operatívci z NAKA.

„Z predbežnej pitvy vyplýva príčina smrti zadusenie utopením. Čaká sa na závery znaleckého posudku,“ uviedol pre televíziu Markíza Mojmír Huna z Krajskej prokuratúry v Trnave.

Prečítajte si tiež:

Embargo na informácie

Lekár vraj nevylúčil cudzie zavinenie. Na naše otázky, či pracujú s verziou, čo by mohlo byť smrťou ženy, a aké mala na tele zranenia, neodpovedala prokuratúra ani polícia.

„Polícia naďalej vykonáva potrebné procesné úkony za účelom objasnenia príčiny úmrtia osoby. Vzhľadom k tomu, že doposiaľ nie sú zrejmé výsledky znaleckého skúmania a v súčasnosti ide o neverejné trestné konanie, polícia nebude až do ukončenia vyšetrovania poskytovať čiastkové informácie o vykonaných úkonoch ani predbežných záveroch vyšetrovania,“ povedala pre televíziu Markíza hovorkyňa KR PZ Trnava Mária Linkešová.

Prečítajte si tiež:

Posledná rozlúčka

Rozlúčka so zosnulou bola včera (19. 4.) na rímskokatolíckom cintoríne vo Veľkom Mederi. Posledné zbohom jej prišli dať príbuzní, priatelia, ale aj Csémiho šéf, minister Matúš Šutaj Eštok, štátna tajomníčka Lucia Kurilovská aj policajný prezident Ľubomír Solák, píše portál Pluska.sk.

Ako ďalej web uvádza, keďže Csémi aj jeho zosnulá manželka boli policajti, na pohrebe bolo množstvo príslušníkov zboru aj policajná kapela.

Ladislav Csémi pôsobil predtým, ako sa stal poradcom ministra vnútra, ako riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru, neskôr bol policajným pridelencom SR v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.