Čaká nás najteplejšie leto v histórii meraní? Takto to vidia meteorológovia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mimoriadne teplá zima zaskočila meteorológov. No ich predpovede na letné mesiace sú taktiež prekvapivé. Hovoria totiž o nadpriemerne teplom lete, ktoré by mohlo byť jedno z najhorúcejších v histórii.

Tohtoročné leto sa podľa najnovších predpovedí ponesie v duchu nezvyčajne vysokých teplôt. Odborníci tvrdia, že nadpriemerne vysoké teploty môžeme očakávať v júni a v júli, no v porovnaní s priemerom by mal byť najteplejší august, informuje web The Weather Channel.

„Podľa výhľadov počasia, ktoré vydávajú veľké európske a americké centrá, bude aj tohtoročná teplota v júli a auguste nadpriemerná v porovnaní s dlhodobým normálom,“ potvrdila pre TN.cz česká meteorologička Dagmar Honsová.

Prečítajte si tiež:

Výdatné zrážky

Podľa meteorológov môže ísť o jedno z najteplejších liet v histórii meraní vzhľadom na klimatické zmeny. Vychádzajú pri tom aj z prechodu meteorologického javu El Niño na jeho náprotivok La Niña, píše portál USA Today

Práve jav La Niña by mal mať zásadný vplyv na počasie v druhej polovici roka a so sebou by mal priniesť aj výdatné zrážky. 

„V posledných rokoch máme prázdninové mesiace spojené s vlnami horúčav, suchom ale aj silnými búrkami,“ upozornila Honsová.

Prečítajte si tiež:

Na juhu Európy bude sucho 

Na základe rýchlosti topenia grónskeho ľadovca možno predpovedať, že juh Európy zas zasiahne neobvyklé teplo a sucho, uvádza portál iMeteo.sk podľa nového výskumu

„Dá sa však predpokladať, že po tom, čo sme aj na Slovensku zaznamenali najteplejšiu meteorologickú zimu v histórii meraní, sa nejaké tie rekordy budú prepisovať aj počas tohtoročného leta,“ uviedlo iMeteo.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.