Neuveriteľné číslo: Zbierka na muníciu pre Ukrajinu sa blíži k trom miliónom eur

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zbierka Munícia pre Ukrajinu sa bez pochyby zaradí medzi najväčšie a najúspešnejšie finančné zbierky na Slovensku. 

Doposiaľ sa spojilo už 46-tisíc ľudí a dokopy darovali 2,8 milióna eur. 

Peniaze pôjdu na nákup munície pre Ukrajinu, ktorú sa snaží po celom svete zohnať Česko. Organizátori zbierky reagovali na rozhodnutie slovenskej vlády, že sa k českej iniciatíve nepripojí a finančne nákup zbraní nepodporí. 

Pomáhať sa rozhodli bežní ľudia a niektoré známe osobnosti.

„Česká vláda nedávno odštartovala celosvetovú iniciatívu na nákup potrebnej munície pre Ukrajinu. Zapojilo sa do nej už viac ako dvadsať krajín. Slovensko medzi nimi zatiaľ žiaľ, chýba. Vláda Slovenskej republiky a premiér Fico sa do iniciatívy zapojiť odmietli. Bola by hanba, keby to tak zostalo. S odopretím pomoci vojnou zmietanému susedovi sa odmietame zmieriť. Poďme ukázať, že o tom nerozhodujú len oni. Sme presvedčení, že postoj vlády nereprezentuje väčšinu občanov. Sme si istí, že my, obyvatelia a obyvateľky Slovenska pomôcť chceme a vieme,“ uvádzajú autori zbierky na stránke.

Prečítajte si tiež:

„Ukážme, že naozaj rozumieme tomu, že Ukrajina bojuje aj za nás a má právo sa brániť. Buďme spolu odvážni a poďme jej pomôcť tým, čo potrebuje najviac, a to je munícia,“ dodávajú.

Množstvo peňazí, ktoré sa podarilo za krátky čas vyzbierať, šokovalo aj zahraničie. Česká vláda to považuje za výnimočné.

Prostredníctvom videa sa Slovákom poďakovali aj ukrajinskí vojaci priamo z frontu. Odkaz poslal aj vojak z Užhorodu, ktorý sa Slovákom prihovoril v slovenčine.

Na zbierku reagovali aj Ficovi ministri. Pozrite sa, čo povedali:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.