Zomrel legendárny spevák Dušan Grúň (†81)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dvadsiateho šiesteho mája by oslávil 82. narodeniny.

​Bohužiaľ boj o život nakoniec prehral, informuje pluska.sk.

​„S hlbokým zármutkom oznamujeme, že dnes 22.4.2024 v skorých ranných hodinách o 5:05 zomrel spevák Dušan Grúň - v bratislavskej nemocnici potom, čo ho hospitalizovali a uviedli ho do umelého spánku dňa 11.4.2024 - zlyhanie orgánov," informovala portál Anna Olvecká.

Smutnú správu potvrdila portálu aj manželka Majka Grúňová.

Prečítajte si tiež:

​Na facebookovej stránke legendy slovenskej populárnej hudby sa v sobotu (20. 4.) objavil status, v ktorom bolo napísané: „Priatelia. Modlíte sa, prosím, za mňa, je so mnou zle, lúčim sa s Vami.“

Manželka Dušana Grúňa Majka pre Nový Čas Nedeľa ešte v sobotu uviedla, že jej manžel bojuje so silným zápalom pľúc a zlyhávajú mu orgány.

„Nechcel by chodiť z nemocnice do nemocnice po zvyšok života alebo byť na prístrojoch... Ak by to tak malo byť, nech si ho radšej Pán Boh vezme...,“ priznala s plačom Majka Grúňová.

Prečítajte si tiež:

​Dušan Grúň sa narodil 26. mája 1942 v Žiline. Chodieval nahrávať do Prahy s orchestrom Josefa Vobrubu a Karla Kraugartnera. S týmto orchestrom a spevákmi Karlom Gottom, Waldemarom Matuškom, Helenou Vondráčkovou a ďalšími vystupoval i v Nemecku.

Po príchode do Bratislavy v roku 1965 pôsobil takmer tri desaťročia s orchestrom Juraja Velčovského. V rozhlase nahral viac než 260 skladieb, vystupoval nespočetnekrát v televízii. Jeho nahrávky boli zaznamenané na desiatkach gramoplatní. Polovicu tohto obdobia účinkoval v zahraničí so spevákmi Karolom Duchoňom, Janou Kociánovou, Oľgou Szabovou a ďalšími.

Po príchode domov z Nemecka v roku 1996 opäť nahrával v rozhlase, vystupoval v televízii, na koncertoch a vydal CD s názvom Úsmevom sa patrí ďakovať.

Medzi jeho najväčšie hity patria skladby Butterfly, Nalej mi vína, Malvína; Elena, Plavovláska, Starý rodný dom, Hrmí, Tak to mi je a iné.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 21. 4. 2024. Zomrel Josef Laufer:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.