Domáce

Koľko strávia mladí Slováci pri internete? A koľko hodín venujú záľubám?

Tínedžer v obleku
Zdroj: Shutterstock.com

Prečítajte si výsledky nového prieskumu. Možno vás prekvapia.

Mladí ľudia trávia na internete štyri hodiny denne, čo nie je až také neuveriteľné, keďže sa tam hrajú, komunikujú, študujú alebo získavajú informácie.

Vyplýva to zo štúdie o slovenských tínedžeroch a mladých ľuďoch s názvom Millennials+, výsledky ktorej poskytla PR manažérka Agentúry TNS Slovakia Vladimíra Bunčáková.

Agentúra vypracovala štúdiu na vzorke 1500 mladých ľudí vo veku od 12 do 26 rokov. Podľa nej mladí ľudia zo zvyšných 20 hodín prespia minimálne sedem, ďalších šesť strávia v škole a doma nad knihami, hodinu cestujú zo školy a zvyšok, šesť hodín, sa venujú svojim záľubám.

Medzi ne patrí pozeranie televízie, počúvanie hudby, čítanie, športovanie, pomoc rodičom či čas s kamarátmi. Deti od 12 do 15 rokov sú na internete hlavne pre hry. Tí starší komunikujú, alebo vyhľadávajú informácie rôzneho charakteru.

Respondentov v rámci štúdie Millennials+ rozdelili do štyroch vekových skupín, 12-15 rokov, 16-19 rokov, 20-26 rokov bez vysokej školy a 20-26 rokov s vysokou školou. Dáta agentúra zbierala v októbri a v novembri minulého roku prostredníctvom internetu.

Štúdia monitoruje životy mladých ľudí, zameriava sa na ich životný štýl, hodnoty, názory, životné postoje a správanie. Tiež sleduje využívanie médií, technológií či spotrebiteľské správanie, obľúbenosť značiek a celebrít ako aj množstvo ďalších oblastí.

BRATISLAVA / SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.