Medvedica mu zahryzla do stehna, dostal ranu aj labou. Muž z Kysúc opísal incident so šelmou

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ďalší stret s medveďom. Šelma v nedeľu (21. 4.) popoludní zaútočila na muža nad kysuckou obcou Povina. So zraneniami ho previezli do žilinskej nemocnice. Po ošetrení ho prepustili do domácej liečby.

Miestny dobrovoľný hasič mal medvedicu s mladými stretnúť na turistickom chodníku smerom na vrch Ľadonhora. Otrasený zavolal brata, ktorý mu prišiel na pomoc.

Zraneného muža prepustili do domácej liečby 

Medvedica spôsobila mužovi povrchové poranenia na oboch stehnách. Po ich ošetrení ho večer prepustili do domácej liečby.

Tomáš Mozoľ nám porozprával o tom, čo sa na mieste stalo.

Prečítajte si tiež:

​„Ako sa na mňa rozbehol, tak sa mi zahryzol do stehna, dostal som aj s labou. Tým pádom ma aj zhodil dolu, je to tam prudké, tak sme sa začali kotúľať a tým sme sa dali vlastne od seba preč. Ešte chcel ísť po mne, ale už potom som sa postavil a začal som na neho kričať a tým vlastne ušiel. Ja som sa rozbehol do druhej strany a už som hneď volal, aby pre mňa prišli autom,“ opísal dobrovoľný hasič incident s medvedicou.

Vypočujte si rozhovor vo videu vyššie.

Stopy medvedice aj minimálne jedného mláďaťa

Zásahový tím pre medveďa hnedého kontaktovala starostka obce Povina Alena Dudeková, spoločne urobili obhliadku miesta útoku. Lokalita sa podľa ochranárov zo Štátnej ochrany prírody (ŠOP) nachádza priamo na turistickom chodníku, na hrebeni, v blízkosti prírodnej rezervácie Ľadonhora.

„V súčasnosti je na hrebeni snehová pokrývka, v ktorej boli zaznamenané okrem pobytových znakov medvedice aj stopy minimálne jedného mláďaťa. Vodiaca medvedica predstavuje pre človeka pri blízkom a náhodnom stretnutí na krátku vzdialenosť z dôvodu ochrany mláďat vysokú mieru rizika útoku,“ zhodnotili štátni ochranári.

Od 15. marca 2024 ide už o 11. útok medveďa na človeka v tomto roku. Celkovo je po útokoch medveďa zranených 11 ľudí. ŠOP preto upozornila turistov, aby v územiach s výskytom medveďa hnedého zvýšili opatrnosť.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 21. 4. 2024 o ďalšom incidente s medveďom. šelma zaútočila na muža nad kysuckou obcou Povina: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.