Eurovoľby na Markíze: Vlastná redakcia v Bruseli a zaujímavé príbehy ľudí, ktorí uspeli na európskej úrovni

Gabriela Kajtárová
Gabriela Kajtárová Zdroj: TV Markíza

Po divácky úspešnom pokrytí prezidentských volieb sa televízia Markíza pripravuje na plné nasadenie počas eurovolieb. Po divácky úspešnom pokrytí prezidentských volieb sa televízia Markíza pripravuje na plné nasadenie počas eurovolieb. Priamo v centre európskeho diania, belgickom Bruseli, zriadi vlastnú prechodnú redakciu a okrem komplexného informačného servisu divákom a diváčkam prinesie aj zaujímavé a inšpiratívne príbehy Slovákov a Sloveniek, ktorí uspeli na európskej úrovni. Nové redakčné posily sa stanú súčasťou tímu materskej skupiny CME, ktorá v Bruseli zriadila špecializovanú redakciu už v júni 2023.

„Ocitli sme sa v zaujímavej situácii, kedy sme zažili dve volebné kampane prebiehajúce jedna cez druhú. Pochopiteľne sme priorizovali prezidentské voľby a potvrdili sme, že máme najsilnejší tím na trhu. Dôkazom je vysoká sledovanosť a celkovo úspešné a divácky atraktívne pokrytie volieb hlavy štátu. Teraz však máme pred sebou ďalšiu výzvu a tou bude rovnako profesionálne zvládnuť voľby do europarlamentu. Som si istý, že diváci a diváčky sa majú na čo tešiť a vďaka nášmu spravodajskému tímu budú informovaní o všetko podstatnom a dôležitom,“ zhodnotil Peter Gažík, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Prečítajte si tiež:

V súvislosti s eurovoľbami dôjde aj k niekoľkým konkrétnym krokom. Redaktorka Gabriela Kajtárová sa od 1. mája 2024 presunie do Bruselu, kde bude pôsobiť v dočasne zriadenej redakcii TV Markíza.

V hlavnom meste Belgicka strávi celkovo šesť týždňov. Počas svojho pobytu bude pokrývať všetky dôležité aspekty nadchádzajúcich volieb do Európskeho parlamentu a tiež výzvy na úrovni Európskej únie, ktoré majú priamy dopad na Slovensko.

„Máme v redakcii záujem venovať sa téme eurovolieb priamo z hlavného mesta Európy a cez ľudské príbehy byť ešte bližšie našim divákom a diváčkam. Témy týkajúce sa Bruselu sú dlhodobo vnímané ako ťažké či neosobné. Chceme ich preto prinášať ľudskou rečou a priblížiť nielen dianie, ktoré sa ich týka, ale aj príbehy úspešných krajanov, ktorí nás na európskej úrovni reprezentujú,“ doplnila Gabriela Kajtárová.

Redaktorka Martina Töröková sa zameria na prípravu reportáží o viacerých inšpiratívnych príbehoch Slovákov a Sloveniek, ktorí sa presadili v rôznych krajinách Európskej únie.

Navštívi hneď niekoľko členských štátov a divákom a diváčkam sprostredkuje príbehy ľudí, ktorých životy a kariéry by bez možností, ktoré ponúka členstvo v EÚ, pravdepodobne nikdy nezískali taký rozmer.

Prečítajte si tiež:

Riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza Michal Kratochvíl spresnil, že ambíciou spravodajského tímu je voľby nielen pokryť, ale celkovo posunúť spracovanie európskych tém na vyššiu úroveň:

„V tomto období pred eurovoľbami si intenzívne uvedomujeme, že naše poslanie informovať verejnosť je dôležitejšie, než kedykoľvek predtým. Dôsledné sústredenie sa na pokrytie európskych volieb nám umožňuje poskytnúť našim divákom a diváčkam nielen aktuálne informácie, ale aj hlbší pohľad do procesov, ktoré formujú budúcnosť Európy. Vnímame náš záväzok poskytovať objektívne a vyvážené spravodajstvo, ktoré obyvateľom Slovenska umožní v nadchádzajúcich eurovoľbách urobiť informované rozhodnutie..“

Voľby do europarlamentu sa konajú každých päť rokov a umožňujú obyvateľom Európskej únie zvoliť si priamo svojich zástupcov za poslancov a poslankyne Európskeho parlamentu. Tieto voľby sa uskutočnia vo všetkých členských štátoch v dňoch 6. až 9. júna 2024.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Novinky redakcie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.