Fico o Šimkovičovej rezorte: Robí sa tu slovenská národná kultúra. Nie transsexuálna, zvrhlá a vulgárna

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) postupne navštevuje slovenské ministerstvá v rámci kontrolných dní. Tentoraz bol na pracovnej návšteve na rezorte kultúry. Spolu s ministerkou Martinou Šimkovičovou mali následne spoločné vyhlásenie.

Predseda vlády Robert Fico uviedol, že práve ministerstvo kultúry ako aj ministerka sa stali predmetom nevyberaných útokov.

Rezort si podľa neho vybrali za cieľ a ohadzujú ho špinou.

„Je to tak, pretože je to ministerstvo, ktoré chce a bude pokračovať v robení slovenskej národnej kultúry. Nie kultúry transsexuálov, zvrhlostí, vulgárnosti,“ uviedol premiér.

Zmeny v RTVS

Návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase (STaR) prerokuje vláda na stredajšom (24. 4.) výjazdovom rokovaní v Dolnej Krupej.

Premiér zdôraznil, že súčasný RTVS potrebuje zmenu vedenia a nový zákon. Argumentoval tým, že súčasný telerozhlas nedokáže zaistiť občanom právo na objektívne informácie.

„Ako môže prinášať objektívne informácie, keď zvádza permanentný súboj s vládou?" položil otázku Fico.

Upozornil, že jeho kabinet sa v súčasnosti zaoberá vážnymi problémami, ktoré zdedil po predchádzajúcich vládach.

„Chceme našu prácu robiť v objektívnom mediálnom prostredí, ktoré vládu pokarhá, keď bude treba, no zároveň nebude ignorovať pozitívne kroky, ktoré robí," vysvetlil Fico.

Prečítajte si tiež:

Vyčítajú im nekompetentnosť 

Na tlačovom vyhlásení sa Fico prihovoril priamo ministerke Šimkovičovej. „Je mi ľúto, že takto po vás idú. Nič si z toho nerobte, sú to duchovní bezdomovci, nekultúrni ľudia, ktorí netušia, o čom je slovenská kultúra,“ uviedol.

Ministerke i jej tímu zaželal veľa síl. „Vybrali si ženu ako terč. Idú po vás ako po údenom,“ uviedol Fico.

Ministerka Šimkovičová uviedla, že útoky na jej osobu vníma ako žena citlivo. Poznamenala, že jej opozícia i médiá zväčša vyčítajú, že je jej tím nekompetentný a neprofesionálny.

Na záver tlačového vyhlásenia ministerka zhrnula, čomu sa rezort v ostatných mesiacoch venoval. Pozrieť si to môžete vo videu, ktoré je priložené nižšie. 

Priestor na akékoľvek novinárske otázky nebol. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.