Najsledovanejšou politickou diskusiou sa už tradične stala relácia Na telo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Celkovo najsledovanejšími programami dňa sa v komerčnej cieľovej skupine 13-55 stali večerné spravodajské relácie Počasie a Televízne noviny, popoludní tradične zvíťazila politická tolkšou Na telo.

Tanečná horúčka na Slovensku graduje! Obľúbená šou Let's Dance si v nedeľu 21. apríla 2024 na obrazovkách televízie Markíza pripísala ďalšie suverénne víťazstvo. V poradí už ôsmy priamy prenos sa v hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 13-55 stal jednoznačne najsledovanejším nespravodajským programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc a konkurencii tak opäť nedal najmenšiu šancu.

Celosvetovo úspešný formát plný najžiarivejších hviezd, noblesy, elegancie a výlučne pozitívnych emócií dosiahol v obchodne podstatnej cieľovej skupine 13-55 výborný rating 7,6 % a nemenej skvelý trhový podiel 29,6 %. Konkurenčný seriál Iveta na TV Joj výrazne zaostal s viac než štvornásobne nižším podielom na trhu iba 6,8 % v rovnakej cieľovej skupine, nasledujúci film 3Bobule zaznamenal obdobne podpriemerný trhový podiel 7,3 %. Súťažná šou Duel šampiónov si na Jednotke RTVS pripísala taktiež výrazne slabší podiel na trhu 14,4 % a nadväzujúci film Kód Navajo dokonca len 4,3 %.

Strhujúce výkony atraktívnej zostavy tanečných párov, zložených zo známych osobností a profesionálnych tanečníc a tanečníkov, si vychutnalo celkovo 523-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania šou zasiahla dokonca až 910-tisíc divákov (AvRch v CS 12+). V tejto univerzálnej cieľovej skupine sa šou Let's Dance stala divácky absolútne najúspešnejším nedeľným programom. Ako špeciálny porotca sa predstavil finalista 7. série Adam Bardy a siedmou dvojicou, ktorá musela súťaž opustiť, sa na základe bodovania poroty a diváckeho SMS hlasovania stali speváčka Tina a jej tanečný partner Vilém Šír.

Celkovo najsledovanejšími nedeľnými programami sa v cieľovej skupine 13-55 stali večerné spravodajské relácie Počasie (rating 8,0 % / share 24,8 %) a Televízne noviny (rating 7,9 % / share 25,1 %). Aktuálne informácie o počasí si na Markíze nenechalo ujsť 468-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. Súhrn najdôležitejších udalostí dňa z domova i zo sveta na obrazovkách trhového lídra uprednostnilo 442-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, pričom dosah mali Televízne noviny dokonca až na 749-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Tradične najsledovanejšou politickou diskusiou na trhu v komerčnej cieľovej skupine 13-55 sa stala relácia Na telo, ktorá zaznamenala víťazný rating 4,4 % a trhový podiel 21,5 %. Moderátor Michal Kovačič v prvej  časti relácie diskutoval iba s podpredsedníčkou SaS Máriou Kolíkovou, keďže zástupcovia vládnej koalície pozvanie odmietli. TV Markíza preto opäť uplatnila tzv. inštitút prázdneho kresla. V druhej časti Na telo sa stretli exminister kultúry za Smer-SD Marek Maďarič a exminister financií za SDKÚ Ivan Mikloš.

Včerajšie vydanie Na telo s netradičnou zostavou hostí pritiahlo k obrazovkám celkovo 341-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov a v čase vysielania zasiahlo až 516-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

V rámci rebríčka sledovanosti menších staníc najvýraznejšie zabodovala televízia Dajto s priamym prenosom zápasu domácej futbalovej Niké ligy, v zápase mesiaca sa v prestížnom derby stretli mužstvá FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. V cieľovej skupine 13-55 dosiahla druhá polovica tohto duelu výborný rating 2,3 % a vysoko nadpriemerný trhový podiel 7,9 %.

Skupina Markíza (Markíza, Doma, Dajto, Markíza KRIMI) bola v nedeľu v komerčne podstatnej cieľovej skupine 13-55 silným trhovým lídrom celodenne (share 28,0 %) aj v prime-time 19:00-23:00 (share 36,1 %). Aj samotná TV Markíza bola lídrom trhu celodenne (share 18,1 %) aj v prime-time 19:00-23:00 (share 25,4 %).

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Novinky redakcie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.