Chcel pomôcť postrelenej sestre, dobýjal sa k ministrovi vnútra. Brat kadetky Michaely za to dostal dvojročnú podmienku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Chcel pomôcť postrelenej sestre, preto sa dobýjal k ministrovi vnútra. Brat kadetky Michaely dostal za to dvojročnú podmienku. Okrem neho odsúdil sudca trestným rozkazom aj jeho kamaráta, ktorý bol na pozemku vtedajšieho šéfa rezortu s ním. Obaja považujú trest za prísny a chcú sa brániť.

Návštevu Romana Mikulca neplánovali. Bolo to spontánne rozhodnutie po tom, čo sedeli v krčme. Brat postrelenej kadetky spolu s kamarátom chceli Michaele pomôcť.

„Stretli sme sa s kamarátom, dali sme si pár pív a potom vznikol blbý nápad. Chceli sme pomoc od pána Mikulca, aby bola prevezená do inej nemocnice, lebo ona ako policajtka by mala byť u Svätého Michala a nie na Kramároch. My sme najprv zazvonili, 2 - 3-krát, nikto nevychádzal, a potom, že skúsime zaklopať. Ja som zaklopal na okno, Marek zaklopal na dvere a išli sme späť,“ povedal Štefan, brat Mišky. 

Prečítajte si tiež:

Súd rozhodol

Po polroku vyšetrovania prokuratúra podala na oboch mužov obžalobu. Sudca už rozhodol.

„Mestský súd Bratislava I trestným rozkazom rozhodol tak, že obvinených uznal za vinných zo zločinu porušovania domovej slobody a odsúdil oboch obvinených k trestu odňatia slobody vo výmere dva roky s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu dva roky s dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ uviedol Pavol Adamčiak, hovorca Krajského súdu v Bratislave. 

Zakázal im piť alkohol a okrem toho sa majú exministrovi písomne ospravedlniť.

„Trest za to, že preskočíte niekomu plot, a ten človek ani nie je doma, a ste 13 sekúnd na jeho pozemku, za to dostanete, aj som dostal dva na štyri. My sa mu máme ospravedlniť? A za čo? Však ja som mu nič neurobil ani Pišta. Jasné, bola to chyba, keby som nebol opitý, tak to v živote neurobím,“ hovorí kamarát Štefana Marek, ktorý spolu s ním vstúpil na Mikulcov pozemok. 

„Nikomu sme neublížili, nič sme nepoškodili. My sme chceli len pomôcť. A dopadlo to tak, ako to dopadlo, celé zle,“ dodal Štefan. 

Prečítajte si tiež:

Vyjadril sa aj Mikulec

K rozsudku sa vyjadril aj bývalý minister vnútra Roman Mikulec: „Je to rozhodnutie súdu, predpokladám, že na základe všetkých tých dôkazov. Mňa osobne to ľudsky mrzí, že k takémuto niečomu došlo, že títo dvaja páni si zobrali na návštevu palicu a preskočili plot.“

„Pretože som bol opitý, palicu som mal. Ale ja som s tou palicou nepreskočil plot. Ja som pre to prišiel o robotu. Robil som v súkromnej bezpečnostnej službe. Hneď ako ste obvinený, musíte odovzdať preukaz odbornej spôsobilosti,“ opísal Marek. 

Štefan dodáva, že po postrelení Mišky na tom boli ako rodina zle. „Mama sa mi v nemocnici dvakrát zrútila pred očami, takže ja som bol v takom psychickom rozpoložení, že to sa ani nedá opísať. Ona mala už ani neviem koľko operácií, bola v ohrození života, jej dávali desať percent na prežitie,“ dodal brat kadetky. 

Zatiaľ však nie je kauza definitívne uzavretá. Brat postrelenej kadetky aj jeho kamarát podali voči trestnému rozkazu odpor, rozhodnutie nie je právoplatné, a tak sa všetci aktéri tohto prípadu stretnú na hlavnom pojednávaní.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.