Kto nahradí Kažimíra? Smer zvažuje rošády vo vláde

Predstavitelia Smeru-SD
Predstavitelia Smeru-SD Zdroj: TASR/Martin Baumann

Zmena môže prísť až na troch ministerských postoch.

Už mesiace sa špekuluje o tom , že minister financií Peter Kažimír sa z ministerského kresla presťahuje na stoličku guvernéra NBS. Prvý, kto jeho ambície potvrdil aj verejne, bol predsa vlády Peter Pellegrini.

„V prípade, že by malo dôjsť k zmene na poste guvernéra NBS, tak pán podpredseda vlády a minister financií by určite mal ambíciu zúčastniť sa súboja o takýto post," vyhlásil premiér v relácii TV Pravda.

Kto nahradí Kažimíra?

V zákulisí sa už tak rozbehol aj boj o lukratívne miesto. Podľa portálu Aktuality.sk by mal Petra Kažimíra nahradiť súčasný minister hospodárstva Peter Žiga, ktorého podporuje aj predseda vlády.

„Nie je dôvod komentovať hypotetické otázky a špekulácie. Prioritou sú zákony, ktoré ministerstvo hospodárstva predložilo do Národnej rady Slovenskej republiky," skonštatoval hovorca rezortu hospodárstva Maroš Stano.

Na druhej strane duo Robert Fico, Robert Kaliňák by radšej dosadili na túto pozíciu bývalého riaditeľa Finančnej správy Františka Imreczeho.

Rošáda aj na ďalších ministerstvách

Peter Kažimír podľa portálu nie je nadšený ani z jedného jeho nástupcu, ale zrejme by dal radšej prednosť Petrovi Žigovi. Na miesto po Žigovi by mal prísť súčasný podpredseda parlamentu Martin Glváč. Ten to ale na teraz odmieta.

Svoje miesto údajne nemá isté ani minister práce Ján Richter. Nahradiť by ho totiž mal poslanec NR SR Erik Tomáš. „Žiadnu takúto ponuku som nedostal," zareagoval Tomáš pre Aktuality.sk.


BRATISLAVA/mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Peter Kažimír

Dôležité udalosti