Bude sa rozhodovať o osude Mikuláša Černáka. Môže sa dostať na slobodu, odporúča to i riaditeľ väznice

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Bude sa rozhodovať o osude mafiána Mikuláša Černáka. Odsúdili ho na doživotie a za mrežami je už 25 rokov. Bývalý bos banskobystrického podsvetia má na svedomí niekoľko životov. Teraz sa môže dostať na slobodu.

Sudca vytýčil na štvrtok 25. apríla proces, v ktorom sa bude rozhodovať o prepustení Mikuláša Černáka na slobodu.

Černák dostal podľa portálu Startitup.sk ako prvý v histórii na doživotie odsúdený väzeň odporúčanie od riaditeľa väznice a väzenskej komisie v Leopoldove na jeho prepustenie na slobodu.

Vo väznici absolvoval aj program s názvom Šanca na návrat. Preukázal tam, že je schopný viesť riadny život.

Prečítajte si tiež:

Už vo štvrtok 

Časová lehota, po ktorej mal právo Černák požiadať o podmienečné prepustenie, uplynula už vlani v apríli. Ešte donedávna však odkazoval, že na slobodu sa pýtať vôbec nebude.

A Černák sám o prepustenie na slobodu požiadať ani nemal. Neurobil tak ani ústav, ale občianske združenie, ktoré návrh podalo na Krajský súd v Trnave.

„Súd vo veci nariadil dva termíny verejných zasadnutí, a to 25. apríla a 2. mája 2024,“ uviedla v marci pre TV Markíza hovorkyňa súdu Jana Kondákorová.

Mikuláš Černák v divokých deväťdesiatych rokoch riadil skupinu, ktorá sa živila vypaľovaním podnikateľov či vraždami na objednávku.

Dlho vinu odmietal, no posledné roky spolupracuje s policajtmi pri objasňovaní najzávažnejších zločinov. K mnohým vraždám sa priznal.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.