Bulhar, ktorý zdemoloval benzínku, sa postavil pred sudcu. Ten musí rozhodnúť, či ho budú liečiť ambulantne alebo ústavne

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Muž, ktorý pred tromi mesiacmi v obrovskej rýchlosti zdemoloval benzínovú pumpu na diaľnici pri Piešťanoch, sa postavil pred sudcu. V tom čase sa na mieste nachádzalo minimálne trinásť ľudí. 

​Muž (28) z Bulharska začiatkom roka smeroval od Piešťan smerom na Trnavu, keď z ľavého pruhu zrazu prešiel do pravého a v 180-kilometrovej rýchlosti narazil do benzínovej pumpy, kde rozmetal stojany a poškodil vchodové dvere predajne. Auto potom zastavilo zhruba sto metrov ďalej na parkovisku.

Keď z neho muž vystúpil, začal vykrikovať náboženské heslá, ktoré sa používajú pri teroristických útokoch. Podľa našich informácií vo vozidle mal mať papier, na ktorom bolo napísané, aby vyvolal rozruch.

Pri výsluchu vyšetrovateľom dokonca povedal, že náraz v plnej rýchlosti do benzínky mu hovoril vnútorný hlas zhora.

Prečítajte si tiež:

​Keď v januári rozhodoval sudca o väzbe, jeho duševný profil prirovnal k masovému vrahovi z pražskej univerzity. Predmetom dnešného verejného zasadnutia bol návrh prokuratúry na uloženie ústavnej psychiatrickej liečby.

Obvinený je zo všeobecného ohrozenia. Trestné stíhanie zastavili pre jeho nepríčetnosť. Teraz sa bude rozhodovať, či ho budú liečiť ambulantne alebo ústavne. Rozhodnutie sudca predložil na začiatok mája (3. 5.).

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 4. 1. 2024. Zaspal za volantom:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.