Prokurátor prezradil dôvod, prečo sa odročilo pojednávanie s Mikulášom Černákom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na doživotie odsúdený Mikuláš Černák strávil na Okresnom súde Trnava v Piešťanoch iba niekoľko minút. Pojednávanie, na ktorom sa má rozhodovať o jeho podmienečnom prepustení, odročili. Ako sa ukázalo, dôvodom je, že neboli splnené procesné podmienky na vykonanie pojednávania.

Mafiánskeho bossa Mikuláša Černáka eskortovali z väzenia v Leopoldove na súd v Piešťanoch vo štvrtok ráno po 8. 00 h. Černák bol v pojednávacej miestnosti so senátom, prokurátorom a obhajcom len niekoľko minút. 

Nedoručili mu návrh

Pojednávanie bolo totiž odročené na 2. mája. Podľa slov hovorkyne Krajského súdu v Trnave Jany Kondákorovej bolo odročené, pretože neboli splnené procesné podmienky na jeho vykonanie.

„V prípade verejného zasadnutia je súd povinný s upovedomením o termíne zasadnutia doručiť okrem iného prokurátorovi aj návrh. To zo strany súdu nebolo dodržané, nebola dodržaná lehota piatich pracovných dní na prípravu,“ uviedol prokurátor Peter Repa. Tvrdí, že návrh mu dostal do rúk až vo štvrtok ráno na jeho žiadosť. 

Prokurátor teda hovorí, že zatiaľ ani nevie, čo je v návrhu občianskeho združenia, ktoré požiadalo o Černákovo prepustenie.

„Návrh občianskeho združenia musí spĺňať aj iné osobitné náležitosti. Musia podať záruku za nápravu odsúdeného. Bez návrhu som sa nevedel vyjadriť, či toto konkrétne občianske združenie bolo legitimované na podanie kvalifikovaného návrhu na žiadosť o podmienečné prepustenie,“ povedal Repa.

Prečítajte si tiež:

Silná resocializácia

Konštatoval však, že resocializačná prognóza u Černáka vyšla ako priaznivá. „Je to výnimočné u odsúdených, ktorí sú prvotrestaní. Asi došlo k silnej resocializácii,“ poznamenal. 

Prokurátor priblížil, že na odročenie pojednávania Černák nejako špecificky nereagoval.

Advokát mafiánskeho bossa Erik Magál nič nechcel bližšie komentovať, keďže pojednávanie sa ani neotvorilo.

„Všetko sa dozviete na verejnom zasadnutí. Predpokladám, že dokazovanie bude rozsiahlejšie. Myslím si, že pán Černák sa k tomu stavia dobre, uvidíme, aký bude výsledok, bude sa vyjadrovať na verejnom zasadnutí,“ povedal Magál.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.