K nešťastiu pri Lozorne prispel detail, ktorý na záberoch neuvidíte. Prezradila nám to žena, ktorá bola pri tom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zábava sa v sekunde zmenila na drámu. Dvaja mladíci z Poľska tancovali na ceste neďaleko benzínovej pumpy pri Lozorne. V tom jedného z nich zachytilo auto. Dramatické chvíle sú zachytené na videu.

Boli to dvaja turisti z Poľska, hovorí Marta, ktorá pracuje na benzínovej pumpe neďaleko ktorej sa nehoda stala. V tom čase bola vonku.

Kričala na nich, nech zídu z cesty. Keď začali tancovať, ľudia na pumpe si ich začali natáčať. Netušili, že zaznamenajú desivú zrážku.

Prečítajte si tiež:

Mladík si na reproduktore púšťal hudbu

„Natáčali si ich zo srandy, pretože tancovali. Z diaľky som videla prichádzajúce auto. Nahlas som kričala, aby išli preč. Vôbec nereagovali,“ opisuje Marta.

„Ten, ktorého zrazilo auto, v ruke držal malý reproduktor, na ktorom si púšťal hudbu a tancoval. Na môj krik vôbec nereagoval. Asi ma nepočul, neviem. Vyzeral, akoby bol v tranze,“ pokračuje.

Keď ho auto zachytilo, Marta sa rozbehla späť dovnútra, kde schytila mobil. Zavolala na 112 a bežala späť von pomáhať. 

Vyšla na cestu, kde mladík ležal. Auto, ktoré ho zrazilo, zastavilo ďalej.

Ľudia, ktorí boli v tom čase na benzínke, sa postavili okolo zraneného. Na svojich telefónoch zapli svetlá, aby sa nestalo nič ďalšie a prechádzajúce autá si ich všimli. Tie sa postupne začali odstavovať. 

Prečítajte si tiež:

Pomôcť mohol aj ruksak 

Len pár minút po tom, čo telefonovala na 112, išla okolo záchranka s majákmi.

„Potešila som sa, že už prišli. Napokon som zistila, že majú namierené inam. Vystúpili však a pomohli nám. O pol hodinu prišla už tá záchranka, ktorú som privolala ja,“ hovorí.

Záchranári jej povedali, že nad mladým mužom stáli všetci anjeli. Zrážku zrejme zmiernil ruksak, ktorý mal na chrbte. Z nemocnice, v ktorej mladého Poliaka hospitalizovali, nám napísali, že je jeho stav stabilizovaný. 

Marta vraví, že boli mladíci pod vplyvom alkoholu. „Ten druhý ani nešiel za ním. Nešiel sa naňho pozrieť. Vyzeral, že je pod vplyvom a nevie, ako reagovať a čo robiť. Poslala som ho z cesty preč,“ vraví.

Neskôr sa s týmto druhým mladíkom zhovárala. Povedal jej, že sú tu na trampe a na Slovensku boli mesiac. Teraz mierili do Česka.

Marta vraví, že to pre ňu bol traumatický zážitok. Nevedela zaspať a ani deň po nehode nevie zahnať myšlienky na ňu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dopravné nehody

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.