Poslanec Matovičovho hnutia kopol ležiaceho zápasníka. Viliam Tankó počas športového podujatia nezvládol svoje emócie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Poslanec z hnutia Igora Matoviča kopol ležiaceho zápasníka. Majster Slovenska v boxe Viliam Tankó nezvládol počas športového podujatia svoje emócie.

Incident sa odohral na športovo-zábavnom podujatí Fight Night Challenge. Poslanec Viliam Tankó patril do organizačného tímu. Jeho zverenec opakovane dostal lakťom do tváre. To je pri boxe zakázané.

Zápas prerušil rozhodca, no jeho účastníci sa ďalej otĺkali. Jeden nakoniec padol k zemi. Tankó k nemu pribehol a uštedril mu kopanec. Zastavil ho jeden zo spolumajiteľov Fight Night Challenge Matúš Mečár, ktorý ho za krk z ringu takmer vyhodil.

„Odsudzujeme akékoľvek nešportové správanie, či už zo strany zápasníkov v ringu, alebo aj členov ich tímov. Rovnako vyvodíme dôsledky aj voči ringovému rozhodcovi, ktorý počas zápasu nereagoval na údery lakťom,“ uviedli organizátori v stanovisku. 

Prečítajte si tiež:

Chybu priznáva

Poslanec Tankó je aktuálne chorý. Hnutie Slovensko sa ho zastalo. „Viliam Tankó si uvedomil, že urobil obrovskú chybu, jednoducho emócie v tom ringu nezvládol,“ povedal Michal Šípoš, predseda poslaneckého klubu hnutia Slovensko.

„Áno, som športovec, som poslanec, ale tiež som iba človek, ktorý koná emocionálne. Človek omylný, ktorý si zároveň chybu dokáže priznať. Takéto správanie naďalej odsudzujem a neopodstatnené násilie nemá v mojom živote miesto,“ povedal Viliam Tankó.

Michal Šípoš ďalej povedal, že incident spoločne prebrali a Tankóovi adresoval výstrahu. 

S hnutím Igora Matoviča sa spája viacero bitiek. A na jednej sa zúčastnil aj on sám priamo pred Úradom vlády SR. V ten istý týždeň sa pobil aj kandidát OĽANO Tomáš Holkovič. Po tom, čo ho na ulici opľul neznámy muž, mu uštedril päsťou do tváre. Z kandidátky musel odstúpiť.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.