VIDEO: Andrej Danko upratoval ulice Bratislavy. Došlo aj k výmene názorov s jeho kritikom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Podpredseda parlamentu Andrej Danko „brigádoval“, aby odčinil svoj náraz do semaforu. Oficiálnym trestom mu napokon bude odobratie vodičského preukazu a pokuta.

V piatok (26. 4.) krátko po deviatej ráno prišiel podpredseda parlamentu Andrej Danko do bratislavskej Dúbravky. Iba pár stoviek metrov od miesta činu, kde v januári nabúral do semaforu, hodlá dopravnú nehodu doslova zamiesť.

„Človek robí aj chyby, ale ‚cepovať‘ ma za ohnutú rúru a takým spôsobom, aký som zažil… Nech si každý urobí názor,“ hovorí šéf SNS.

​„To nie je pre ohnutú rúru, ale pre pochybnosti, či ste boli pod vplyvom alkoholu, keďže ste nevykonali dychovú skúšku,“ odvetil mu redaktor Televíznych novín Adel Ghannam. „Pán Ghannam, pod žiadnym alkoholom som nebol, pretože, ešte raz vám hovorím, išiel som sa ošetriť,“ odpovedal mu politik.

Ukázal snímku

Danko zopakoval, že z miesta činu odišiel, lebo si chcel dať opraviť zub. V deň vykonávania verejnoprospešných prác k tomu priložil aj röntgenovú snímku.

Výsledkom úteku z miesta činu a zdemolovania semaforu je dvojročný zákaz šoférovania a pokuta. „Zaplatím pokutu 900 alebo tisíc eur. Takže verím, že skočiť do Dunaja nemusím, a prišiel som dobrovoľne upratovať,“ hovorí.

Prečítajte si tiež:

Výmena názorov

Predseda národniarov upratoval najskôr v okolí obchodného domu Saratov. Neskôr sa cez podchod presunul na druhú stranu cesty, kde stretol fanúšikov, ale aj kritikov.

„Pán Danko, keby tu bol Andrej Hlinka, tak vám naplieska. Lebo takéto sprostosti, ako ste vy rozdelili Slovensko,“ odkázal mu muž kľačiaci opodiaľ. Líder SNS na to reagoval poslaním pusy. „To je reakcia doktora práv?“ pýtal sa kritik. „Na takého primitíva ako ste vy,“ odpovedal Danko.

Okrem pár excesov však akcia prebehla hladko. Sem-tam zametaním, inokedy s postávaním. Po necelých dvoch hodinách zametania dúbravských ulíc sa Andrej Danko vzdal lopaty a vrátil sa do Národnej rady SR.

Pozrite si video z nehody Andreja Danka, ktoré v piatok (26. 4.) zverejnila polícia:

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.