Spustenie letnej sezóny na letisku v Bratislave sa blíži. Má smelé plány aj problém s nedostatkom personálu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Letisko v Bratislave už odpočítava posledné dni do ostrého spustenia letnej sezóny. Plány má smelé, no po covide to ešte stále nie sú rekordy. A navyše im chýba personál, najmä do obslužných profesií.

„Letisko sa pripravuje na letnú sezónu, všetky divízie prechádzajú skúšobnou záťažou, aby sme vedeli, ako sme pripravení a čo treba zlepšiť,“ povedal generálny riaditeľ letiska Dušan Novota. 

„Okrem bežného letného letového poriadku máme aj množstvo chartrov, ktoré tu lietajú vrátane nočných časov,“ dodal Tomáš Sabó, riaditeľ prevádzky. 

Prečítajte si tiež:

Hľadajú výpomoc

Zlepšiť treba najmä personálny stav. Aj preto stále hľadajú 100 brigádnikov na letnú výpomoc. Možnosti sú tu rôzne. „Či už si vyskúšať detekciu alebo check-in,“ spresnil generálny riaditeľ. 

„V najlepších dňoch tu bude až 100 pohybov, čiže 50 príletov a 50 odletov. Čo znamená pre Bratislavu už naozaj zaujímavé čísla,“ uviedol minister dopravy Jozef Ráž. 

Vykladanie batožiny by malo byť v porovnaní s minulým rokom menej problémové.

Súčasťou zabezpečenia letiska je aj biologická ochrana 12 operencami. Ich úlohou je eliminovať ostatné vtáctvo, aby sa náhodou nedostalo do motorov pri štarte lietadiel.

Na letisku v Bratislave je aj najmodernejšia protipožiarna technika. Hasiči sú tak schopní zasiahnuť na hociktorom mieste na letisku do troch minút od vyhlásenia poplachu. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.