Precestoval kus sveta, no srdce nechal na Domaši. Martin vymenil USA za zelenú perlu východu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Niekedy človek potrebuje prejsť cez pol sveta, aby zistil, kde je mu najlepšie. Zistil to aj Martin. Košičana najskôr zavialo do USA, tam vyštudoval aj pracoval. Veľkú kariéru však urobil až v Hondurase. Ako cudzinec prišiel s originálnou metódou učenia angličtiny a dnes školí najmä ľudí z Pobaltia. Žije pritom na mieste, ktoré mu najviac prirástlo k srdcu – na Domaši.

Martin nie je na Domaši žiadnym nováčikom, no pred siedmimi rokmi zažil doslova kultúrny šok, a to aj napriek tomu, že je východniar.

Život vo svetových metropolách na ňom zanechal stopy. Do zahraničia vycestoval pred viac ako dvadsiatimi rokmi. I keď nevedel dobre po Anglicky, zavialo ho do Spojených štátov.

Tam študoval a pracoval pre adopčnú agentúru ako sociálny pracovník a pomáhal deťom s integráciou.

Vyštudovaná sociológia v Amerike mu nestačila. Na Prešovskej univerzite ešte absolvoval britské a americké štúdia. Teóriu následne praktizoval v Hondurase.

Prečítajte si tiež:

Zážitková angličtina

Vtedy dosiahol, ako to on sám hovorí, ďalší míľnik v kariérnom živote. Prišiel so zaujímavou metódou výučby anglického jazyka, ktorú konkrétne nazval ako zážitková angličtina.

„Začal som sa prezentovať na lokálnych konferenciách a dodnes cestujem po pobaltských krajinách, východnej Európe či po Blízkom východe, kde chodím trénovať učiteľov a ukazovať im moju metódu učenia sa angličtiny,“ vysvetľuje Martin.

Martin priznáva, že angličtina mu je bližšia ako slovenčina, no i napriek tomu v rodnej reči vystupuje pred publikom, aby manažérov naučil, ako správne komunikovať.

Napriek tomu, že by mohol žiť kdekoľvek na svete a nestratil by sa, vybral si život na Domaši. „Nachádzam tu pokoj,“ dodáva.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.