Zberateľská vášeň vám dokáže spraviť bezstarostný život. Tieto mince spravili z majiteľov boháčov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zberateľská vášeň vám dokáže zarobiť poriadny balík peňazí. Pozreli sme sa na mince, ktoré predávajúcim zabezpečili bezstarostný život.

Máte záujem o mince z územia našich predkov? V Prahe dražili jednu z najzaujímavejších zbierok. Jej majiteľ Václav Bruna na nej len za jediný deň zarobil cez šesť miliónov eur. Časť peňazí venuje aj na obranu Ukrajiny.

Zberateľská vášeň vám dokáže zarobiť poriadny balík peňazí. Pozreli sme sa na mince, ktoré predávajúcim zabezpečili bezstarostný život.

Spomeňme napríklad najdrahšiu mincu z kremnickej mincovne aká kedy bola vydražená. Desaťdukát panovníka Ferdinanda III. z roku 1642.

Prečítajte si tiež:

​Vyvolávacia cena bola 200-tisíc eur, predala sa za milión a 140-tisíc. Šťastnému majiteľovi vyniesla obrovský balík peňazí a zaujímavosťou je, že v dražbe o tento jediný existujúci exemplár uspel Slovák.

Najdrahšia minca z kremnickej mincovne, aká bola kedy vydražená. Zdroj: reprofoto

Najzachovanejší exemplár

​Najvzácnejšou československou mincou je dukát z roku 1937. Predal sa za 840-tisíc eur. Aj táto minca pochádza z Kremnice. Údajne existuje na svete len pár kusov a tento má byť najzachovanejší.

Najvzácnejšia československá minca. Zdroj: reprofoto

Top minca sveta

Najdrahšou mincou na svete je americký Doble Eagle z roku 1933, ktorý sa vydražil za takmer 18,9 milióna amerických dolárov (17,64 mil. eur). Je to minca, ktorá sa nariadením prezidenta nemala nikdy dostať do obehu a mali sa zničiť všetky okrem dvoch.

Najdrahšia minca sveta. Zdroj: reprofoto

​Nariadeniu však uniklo nelegálne ešte pár exemplárov, o ktoré sa zaujímali okamžite nielen tajné služby, ale aj najbohatší ľudia a králi. To ju spravilo najvzácnejšou na svete.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.