Majitelia celoročných a zimných pneumatík musia spozornieť. Gumy so špeciálnym označením čoskoro skončia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Máte na aute pneumatiky, ktorým nič nechýba? Majitelia celoročných a zimných pneumatík by však mali spozornieť. Gumy so špeciálnym označením čoskoro skončia.

Zimným a celoročným pneumatikám na aute s označením M plus S čoskoro odzvoní. Ak pri nich nemáte snehovú vločku v ikone trojvršia, v októbri tohto roku ich musíte vyzuť z auta.

Hoci majú symbol Mud and Snow, čo v preklade znamená blato a sneh, kritériám testov nevyhoveli. Mnohí vodiči ani len netušia, že také pneumatiky vlastnia.

Pneuservisy odporúčajú skontrolovať zimné, ale aj celoročné pneumatiky. Symbol trojvršia so snehovou vločkou je povinný od roku 2018.

Prečítajte si tiež:

Hrozí pokuta

Kto bude od októbra jazdiť pri súvislej vrstve snehu na pneumatikách bez vločky, hrozí mu pokuta 40 eur. Policajti to však nekontrolujú všade, väčšinou iba v horských oblastiach, no odborník upozorňuje na inú súvislosť.

„Môže nastať situácia pri dopravnej nehode alebo udalosti, keď do toho vstúpi poisťovňa, a začne špekulovať. Veľmi radi hľadajú spôsoby, prečo neplatiť a prečo neplniť na sto percent. S týmto môže byť potom problém,“ hovorí Alex Štefuca.

Dobrou správou podľa neho je, že pneumatiky, ktoré síce nemôžete používať od októbra 2024, nemusíte hneď vyhadzovať, ak majú dobrý dezén.

„Spokojne by som ich dojazdil alebo urobil na nich ešte pár tisíc kilometrov. Ak však chce niekto prezuť na zimu, tak pôjde do nových a aktualánych.“

Aj v prípade celoročných pneumatík poslúži ešte mimo zimných mesiacov.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.